W  pierwszy weekend po zakończeniu roku szkolnego zuchy i harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP pojech
Harcerze na obozie. Ale to nie wszystko...

W  pierwszy weekend po zakończeniu roku szkolnego zuchy i harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP pojechali na obóz harcerski nad Morze Bałtyckie.  W tym roku 65. zuchów i harcerzy gościło w   Harcerskiej Bazie Obozowej w Unieściu koło Mielna aż przez 14 dni, obóz trwał od 27 czerwca do 12 lipca.

Tegoroczny program obozu był związany ze smokami. Harcerze poznawali smocze legendy, baśnie i przez cały obóz starali się odnaleźć tajemniczego smoka „Balaura”. W bazie obozowej oraz w jej najbliższym otoczeniu realizowano program leśny, wiele gier terenowych i warsztatów artystycznych, w tym warsztaty rzemiosła. Nie zabrakło festiwalu piosenki, festiwalu artystycznego i wielu wieczorów spędzonych wspólnie przy ogniu. Harcerze dużo czasu spędzili w pobliskim lesie, gdzie odbył się zwiad, bieg na orientację w terenie oraz konkurs budowy szałasów. W pamięci każdego zucha i harcerza zapadł „Dzień obozowicza” – czyli dzień, w którym harcerze zamienili się rolami z kadrą obozu. Wśród uczestników wybrano nową komendantkę, oboźnego i drużynowych. Dla nowo wybranej kadry była to świetna lekcja organizacji- ponieważ to oni musieli przygotować  i przeprowadzić zajęcia dla pozostałych uczestników, co nie było łatwym zadaniem.

Przez panującą sytuację epidemiologiczną zrezygnowano w tym roku z wycieczek do sklepu lub na wyczekiwane lody i gofry, z których słyną nadmorskie miejscowości. Zuchy i harcerze nie mieli jednak czasu na nudę, mogli rozwijać indywidualne zainteresowania i umiejętności m. in. poprzez zdobywanie sprawności .

Uczestnicy obozu często korzystali z wyjść na plażę znajdującą się w sąsiedztwie bazy. Kąpiele w morzu były możliwe dzięki ratownikowi, który cały czas pilnował bezpieczeństwa.  Plaża położona jest z dala od centrum Mielna, dlatego uczestnicy obozu byli jedynymi plażowiczami.

Wszystkie zajęcia programowe oraz organizacyjne odbywały się zgodnie z reżimem sanitarnym, który nie przeszkodził w dobrej zabawie i wypoczynku. Żel do dezynfekcji, maseczka i dwumetrowy odstęp to elementy obecne w naszym codziennym życiu, o których w sposób szczególny pamiętał i stosował każdy uczestnik obozu harcerskiego Hufca Ziemi Wadowickiej.

To nie koniec harcerskiego obozowania podczas tegorocznych wakacji, w sierpniu na zuchy i harcerzy czeka biwak Nieobozowej Akcji Letniej w Zalesiu obok Stryszowa. Od 6 do 10 sierpnia  w Zalesiu gościć będą zuchy, a zaraz potem, od 11 do 15 sierpnia – harcerze.

 

(AŚ)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 dżesika 2020-08-01 18:07
Szczególnie ten 2-metrowy odstęp widać na zdjęciach...
Cytować
+2 #2 ODP 2020-08-04 15:43
Cytuję dżesika:
Szczególnie ten 2-metrowy odstęp widać na zdjęciach...

Gdy nie można zachowywać 2-metrowego odstępu (teraz już 1,5 metrowego) trzeba nosić maseczkę. Wszyscy na zdjęciach je mają :D
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.