W miniony weekend (02-03.04) w Krakowie został rozegrany turniej szachowy "Weekend Szachowy w Galerii Kr
Weekend szachowy w Galerii Krakowskiej, nie zabrakło wadowiczan

W miniony weekend (02-03.04) w Krakowie został rozegrany turniej szachowy "Weekend Szachowy w Galerii Krakowskiej". W sobotę z szachami zmagali się dzieci i młodzież, w niedzielę - dorośli. Wadowicki klub szachowy Wieża Wadowice reprezentowało czterech zawodników, którzy zajeli 12 oraz 55, 60 i 63 miejsce.

W sobotę (02.04) w zmaganiach za szachownicami spotkali się najmłodsi miłośnicy królewskiej gry. Dzieci i młodzież zostali podzieli na grupy wiekowe. W najstarszej grupie wiekowej do "17 lat" wystąpił zawodnik z klubu Wieża Wadowice Krystian Góralczyk, który zdobył 3 punkty z 6, zajmując ostatecznie 12 miejsce na 19 zawodników. Niestety z powodów zdrowotnych nie dokończył zawodów i wycofał się z trzech ostatnich rund.

W niedzielę (03.04) został rozegrany turniej w kategorii Open w którym wzięło udział łącznie 135 zawodników. Wśród graczy było dwóch arcymistrzów, jeden mistrz międzynarodowy, jeden mistrz Fide oraz 66 zawodników z międzynarodowym rankingiem Fide. Turniej był rozgrywany na dystansie 9 rund z czasem do namysłu dla każdego gracza po 15 minut. Zwycięzcą turnieju został Roman Mucha zdobywając 7,5 punkta z 9, na drugiej pozycji uplasował się arcymistrz Artur Jakubiec, który również zdobył 7,5 punkta. Warto zauważyć, że obaj zawodnicy zdobywali swoje pierwsze "szlify" szachowe w klubie Wieża Wadowice. Pan Artur Jakubiec w 1985 roku został Mistrzem Wadowic, a Roman Mucha w 2003 roku był 2 wicemistrzem Wadowic.

W niedzielę (03.04) nasze miasto i klub szachowy Wieża Wadowice reprezentowało trzech naszych zawodników: Piotr Góralczyk, Maciej Bik i Krystian Góralczyk. Wszyscy nasi zawodnicy zdobyli po 4,5 punkta z 9, zajmując ostatecznie według kolejności miejsca: 55, 60, 63