Grupa młodzieży realizuje projekt, którego celem jest pomoc w przetrwaniu jeży: budują domki dla nic
Budują schronienia dla jeży w Wadowicach

Grupa młodzieży realizuje projekt, którego celem jest pomoc w przetrwaniu jeży: budują domki dla nich, które instalowane są na terenach zielonych w Wadowicach a także przeprowadzają akcję informacyjna, jaką te pożyteczne stworzenia pełnią w środowisku naturalnym.

Jeż jest jednym z najstarszych ssaków, który przetrwał bez większych zmian prawie 60 milionów lat. Jest gatunkiem chronionym w Polsce, które jest zagrożony wyginięciem - ginie głównie z winy człowieka: pod kołami samochodów, podczas wypalania traw oraz od stosowania środków chemicznych na gryzonie i ślimaki.

To pożyteczne stworzenie, które zmniejsza ilośc szkodników i owadów a przez to oczyszcza otoczenie człowieka z myszy, szczurów, chrząszczy, gąsienic, pająków i ślimaków. Niestety na terenach miejskich jest coraz mniej miejsc, w których jeże mogą znaleźć bezpieczne schronienie.

Stąd grupa młodzieży z 6-11 Hufca Pracy Wadowice realizuje projekt  „Zbudujmy domek dla jeża” finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Europejski Korpus Solidarności. Trwa on od 30 września 2020  do 30 sierpnia 2021 roku.

Aby chronić i pomóc tym małym, pożytecznym stworzeniom przetrwać w mieście, budujemy dla nich schronienie umieszczając je na terenach zielonych w Wadowicach – informują organizatorzy akcj

Projekt ma też na celu przeprowadzenie akcji informacyjnej wśród mieszkańców miasta w każdym wieku o ważnej roli jaką spełniają jeże w środowisku naturalnym.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+21 #1 ja 2021-02-16 15:22
Brawo!,tak dużo kiedyś po Wadowicach było jeżyków,ale wszędzie pełno wysokich chodników,aut,m ało zieleni,biedaki giną pod kołami samochodów:[
Cytować
+17 #2 yez 2021-02-16 17:12
Jeże są cool 8)
Cytować
+18 #3 ANTY PiS 2021-02-16 17:40
Zwierzęta są lepsze niż PiS i kościół.
Cytować
0 #4 Burek 2021-02-17 07:48
Super pomysł. Szkoda ze o bezpańskich kotach nikt nie myśli...
Cytować
0 #5 Tomasz 2021-03-02 19:16
o kotach niech pRezes sobie myśli
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.