Wojciech Baczyński z Pszczyny został zwycięzcą I ulicznego Biegu Solidarności "Śladami Błogosławi
Wojciech Baczyński zwycięzcą I Biegu Śladami bł. Jana Pawła II

Wojciech Baczyński z Pszczyny został zwycięzcą I ulicznego Biegu Solidarności "Śladami Błogosławionego Jana Pawła II" który odbył się dziś (27.05) w Wadowicach. Dystans 10 kilometrów pokonał w 31 minut. Ulicami naszego miasta pobiegło dzisiaj 546 zawodników.

Dziś odbył się I Bieg Solidarności "Wadowickimi Śladami Błogosławionego Jana Pawła II" - połączenie organizowanego od kilku lat majowego biegu "Solidarności" i październikowego biegu "Śladami Błogosławionego Jana Pawła II. W zawodach na dystansach 1,8 km (do 12 lat), 5 km (12-16 lat) i najważniejszego: 10 km (powyżej 16 lat) pobiegło 546 uczestników.

Zwycięzca biegu po ulicach Wadowic, Wojciech Baczyński z Pszczyny pokonał dystans 10 kilometrów w 31 minut.

"Podbieg w stronę parku był bardzo wyczerpujący. Nigdy wcześniej nie biegałem w Wadowicach. Trasa była bardzo ciekawa." - powiedział nam Wojciech Baczyński, który zajął niedawno trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w Biegach Górskich w Saparewej Banii (Bułgaria)

Drugie miejsce w biegu zajął Wojciech Gajewski (Zabrze), trzecie Tomasz Klisz (Bielsko-Białej. Z kobiet najlepsza okazała się Ewa Bugdał (Ruda), drugie miejsce zajęła Sławomira Nędza (Kraków), a trzecie Anna Dobija-Paw (Kęty).

W biegu na 10 kilometrów zostali również wyłonieni najlepsi uczniowie szkół średnich. Puchary za pierwsze miejsce w tej kategorii otrzymali Przemysław Polak (Babica) oraz Aleksandra Bulda (Wielkie Drogi), która okazała się jedyną kobietą w stawce. Drugie miejsce zajął Rafał Stanaszek (Grodzisko), a trzecie Tomasz Sordyl (Wysoka).

Rywalizację na 5 kilometrów wygrali Magdalena Gregorarz (Gimnazjum nr 2 w Wadowicach) oraz Piotr Hydzik (Gimnazjum nr 2 w Wadowicach), który co ciekawe, na co dzień trenuje pływanie w klubie Karol, osiągając zresztą całkiem niezłe wyniki. Drugie miejsce wśród dziewcząt na tym dystansie zajęła Joanna Dyrcz (Radocza), a jako trzecia do mety dobiegła Anna Targosz (Gimnazjum w Kleczy Dolnej).

W wyścigu gimnazjalistów drugie miejsce przypadło Maciejowi Skoczylasowi (Gimnazjum nr 1 w Choczni), a trzecie Szymonowi Tutajowi (Gimnazjum nr 2 w Wadowicach)

Wśród najmłodszych, którzy do pokonania mieli trasę 1,8 kilometra, najlepsi okazali się Karol Moskała (Szkoła Podstawowa w Babicy) i Weronika Bereżan (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wadowicach). Drugie miejsca zajęli Adam Jończyk (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wadowicach) i Agnieszka Płonka (Szkoła Podstawowa nr 4 w Wadowicach). Na najniższym stopniu podium stanęli Bartłomiej Rychel (Szkoła Podstawowa w Kleczy - Zarąbki) i Justyna Piwowarska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Wadowicach).

"Organizacja okazała się bardzo dobra, biegło się przyjemnie, jedynie co chyba przeszkadzało na trasie, to spaliny z samochodów" - podsumował bieg Dawid Herbut.

Najstarszym uczestnikiem biegu był 60-letni pan Leonard Kopijasz (Brzeszcze).

Wszyscy uczestnicy biegu dostali od organizatorów (Wadowickie Stowarzyszenie Integracji Społecznej Klub Abstynentów "Victoria" oraz NSZZ "Solidarność") drobne upominki i pamiątkowe medale, a zwycięzcy nagrody pieniężne.