W sobotę (21.05) w Krakowie w Centrum Sportu i Kultury "Sidzina" zostały rozegrane V Młodzieżowe Mist

W sobotę (21.05) w Krakowie w Centrum Sportu i Kultury "Sidzina" zostały rozegrane V Młodzieżowe Mistrzostwa Małopolskiego TKKF w szachach o "Krakowskiego Lajkonika" w których drugie miejsce zajął wadowicki junior, Maciej Bik.

Turniej rozegrany został na dystansie 9 rund z czasem do namysłu po 15 minut dla każdego zawodnika. W turnieju wystartowało trzech juniorów Klubu Szachowego TKKF Wieża Wadowice: Anna Kowalewska, Maciej Bik, Krystian Góralczyk.

Zwycięzcą turnieju został Maciej Jajete-Pachota z klubu KKSz Kraków, drugie miejsce zajął nasz junior Maciej Bik. Pozostali zawodnicy z Wadowic zajęli następujące pozycje: Krystian Góralczyk czwarta lokata, Anna Kowalewska dwunasta lokata.