Wadowiczanka, sportowiec 2010 roku, Anna Kręcioch weźmie udział w zawodach Pucharu Europy, które odb
Anna Kręcioch wyjeżdża na Puchar Europy!

Wadowiczanka, sportowiec 2010 roku, Anna Kręcioch weźmie udział w zawodach Pucharu Europy, które odbędą się w dniach 16-21 maja w Armenii. Zawodniczka „Sokolego Oka” Zawadka została powołana do juniorskiej reprezentacji Polski.

29 kwietnia w Radomiu odbył się jubileuszowy XX Memoriał Michała Sawickiego. W łuczniczych zawodach wzięło udział niemal sto zawodników i zawodniczek, w tym reprezentanci Sokolego Oka Zawadka. W kategorii juniorek młodszych bezkonkurencyjne okazały się nasze zawodniczki: Anna Kręcioch zajęła pierwsze miejsce, a Barbara Kwarciak była druga.

Następnego dnia łuczniczki z Zawadki wzięły udział w Pucharze Beskidów, zawodach odbywających się w Żywcu. W dwudniowej imprezie tej nasze dziewczęta również spisały się znakomicie. Anna Kręcioch zajęła drugie miejsce, a Barbara Kwarciak uplasowała się tuż za podium, zajmując czwartą pozycję.

Kolejnymi zawodami łuczniczymi, w których wzięła udział reprezentacja Sokolego Oka był Puchar Świętego Michała. W zawodach, odbywających się w 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja sukcesy odnosiły młodsze podopieczne Ryszarda Bogunia. W kategorii młodziczek na najwyższym miejscu na podium stanęła Paulina Kamińska, a trzecie miejsce zajęła Sylwia Warchał.

O znakomitej pracy z najmłodszymi łucznikami wykonywanej przez sztab szkoleniowy Sokolego Oka świadczy fakt, że w kategorii dzieci starszych (dziewczęta) łuczniczki z Zawadki zajęły w Krakowie pierwsze cztery miejsca! Wygrała Natalia Solak, druga była Justyna Nicieja, trzecia Paulina Maj, a czwarta Patrycja Moskała.

„W wyniku bardzo dobrych rezultatów osiągniętych w zawodach, zawodniczka naszego klubu Anna Kręcioch otrzymała powołanie do reprezentowania Polski w kategorii juniorek młodszych na zawodach Pucharu Europy, które odbędą się w dniach 16-21 maja w Echmiadzin w Armenii” – mówi serwisowi Sportowe Wadowice trener łuczniczek Ryszard Boguń. Jest to niewątpliwie wielki sukces dla Sokolego Oka, jak i również lokalnego, wadowickiego świata sportu.