Igrzyska olimpijskie w Paryżu zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi rosną oczekiwania i emocj
Czy Hurkacz zagra w singlu, deblu i mikście na igrzyskach olimpijskich?
artykuł sponsorowany

Igrzyska olimpijskie w Paryżu zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi rosną oczekiwania i emocje kibiców tenisa. Sporą niewiadomą był bowiem występ polskiego reprezentanta, Huberta Hurkacza. W dzisiejszej publikacji przyjrzymy się najważniejszym aspektom występu tenisisty podczas tak prestiżowego turnieju. Zapraszamy do lektury!

Igrzyska olimpijskie pod znakiem zapytania?

Takie niepokoje i zmartwienia miały swoje mocne uzasadnienie. Wszystko wynika bowiem z samego mechanizmu kwalifikacji olimpijskiej, która wymaga spełnienia określonych warunków udziału w tak renomowanej rywalizacji. Co to oznacza w praktyce?

Aby wziąć udział w igrzyskach olimpijskich, dany zawodnik musi pochwalić się przynajmniej dwukrotną obecnością w kadrze podczas międzynarodowych turniejów. Tytułowy bohater spełnił część tego wymogu już na początku roku, gdy wraz z Igą Świątek dotarli aż do finału zabawy - niestety polski zespół został wówczas powstrzymany przez ekipę z Niemiec.

Drugą przepustką do igrzysk olimpijskich w Paryżu stał się Puchar Davisa. Udział w męskiej reprezentacji Polski pozwolił zatem spełnić przedstawione wcześniej wymagania, a jednocześnie zapewnić sobie dalszy udział w turnieju. Okazuje się, że krajowa drużyna zwyciężyła we wszystkich spotkaniach, a kontynuacja Pucharu Davisa zaplanowana jest na wrzesień.

W konsekwencji Hubert Hurkacz może być pewny swojego miejsca podczas paryskiego wydarzenia, które już niebawem. Jednak, co z udziałem w pozostałych formułach?

 

Hubert Hurkacz w deblu

Udział Huberta Hurkacza w igrzyskach olimpijskich nie ogranicza się do jednego obszaru zmagań - wręcz przeciwnie. Kolejnym polem do zbudowania przewagi podczas zmagań jest bowiem sekcja debla. 

Początek lutego bieżącego roku pozwolił rozwiać pojawiające się wątpliwości również w tym zakresie. Wywiad przeprowadzony z innym polskim tenisistą, Janem Zielińskim, jednoznacznie potwierdza ich współpracę podczas igrzysk olimpijskich. Czy takie połączenie przełoży się jednak na skuteczność w trakcie zmagań?

Dotychczasowe doświadczenia to potwierdzają. Hubert Hurkacz oraz Jan Zieliński mieli bowiem okazję przetestować swój duet w Pucharze Davisa. W rezultacie, zwycięstwo nad zespołem z Uzbekistanu zapewnił Polsce awans do Grupy Światowej, a jednocześnie okazję do ponownego przetestowania sportowej synergii. Jak widać, Hubert Hurkacz prezentuje doskonałą formę już na dwóch płaszczyznach tenisowych zmagań - to jednak wciąż nie wszystko!

 

Czy Hubert Hurkacz wystąpi w mikście podczas igrzysk olimpijskich?

Tak postawione pytanie jest jednak błędne. Powyższe informacje dowodzą, że polski tenisista wywalczył pełnoprawne miejsce podczas nadchodzącego turnieju - co nie było oczywiste w przypadku sportowej partnerki Huberta Hurkacza.

Od dłuższego czasu mówiło się o tym, że współzawodniczką Polaka będzie legendarna Iga Świątek. Taki komunikat został przekazany już wiele miesięcy temu, ale zawodniczka nie spełniła jeszcze wymogu uczestnictwa w kadrowych spotkaniach. To nie powinno jednak stanowić problemu, ponieważ Iga Świątek może pochwalić się wysoką pozycją w rankingu Race To Paris.

Dzięki temu Hubert Hurkacz zagwarantuje aż trzykrotną moc sportowych emocji. Już teraz zaplanuj swoje typy na tenis i odliczaj czas do rozpoczęcia zmagań!

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl