W ubiegły weekend 10-11 września w Ścinawce Średniej niedaleko Nowej Rudy odbyły się Mistrzostwa Po
Drukuj
Mamy Mistrzynie Polski w łucznictwie!

W ubiegły weekend 10-11 września w Ścinawce Średniej niedaleko Nowej Rudy odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików (13-14 lat) w łucznictwie. Znakomicie w imprezie spisały się dziewczęta reprezentujące Sokole Oko Zawadka: Paulina Kamińska zdobyła złoty medal, drużynowo również byliśmy najlepsi!

238 zawodniczek i zawodników wzięło udział w zmaganiach podczas organizowanych po raz pierwszy Mistrzostwach Polski do lat 15-stu i Ogólnopolskim Turnieju Młodzików do lat 14-stu. Indywidualnie z reprezentantek Sokolego Oka poza zasięgiem konkurencji była Paulina Kamińska.

Paulina zwyciężyła w strzelaniu 2 x 40 metrów oraz 2 x 30 metrów, co dało jej triumf w ogólnej klasyfikacji z dorobkiem 1297 uzyskanych punktów. Drugie miejsce zajęła Paulina Maga ze Strzelca Legnica (1242 pkt), a na najniższym stopniu podium stanęła Anna Tobolewska reprezentująca Zryw Dobrcz (1238 pkt).

Oprócz medalowego startu Pauliny Kamińskiej wyśmienicie spisała się też reszta reprezentantek Sokolego Oka. Gdyby nie świetne strzelanie wszystkich czterech dziewcząt: Paulina Kamińska, Edyta Targosz, Sylwia Warchał, Justyna Korzeniowska, zapewne nie cieszylibyśmy się teraz z sukcesu.

A tak oto Sokole Oko Zawadka zostało zespołowym Mistrzem Polski Młodzików na rok 2011 z łączną zdobyczą 3520 pkt. Drugie miejsce zespołowo zajęła drużyna Strzelca Legnicy (3446 pkt), a trzecie ekipa Chrobry Głuchołazy (3437 pkt).

Gratulujemy sukcesu młodym łuczniczkom z Zawadki oraz ich trenerowi, Ryszardowi Boguniowi, bez którego tego sukcesu na pewno by nie było!