Drukuj
Szachiści mieli turniej

Od 8 lipca do 5 sierpnia rozgrywany był II Wakacyjny Turniej Szachowy. Wzieło w nim udział 10 zawodników z Wadowic i Andrychowa.

Turniej został zorganizowany przez klub szachowy TKKF Leskowiec Wieża Wadowice. W zawodach wzięło udział 10 zawodników, najmłodszy gracz miał 11 lat, a najstarszy 75 lat. W turnieju wystartowali zawodnicy z Wadowic i Andrychowa.

Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym na dystansie 9 rund z czasem do namysłu dla każdego gracza po 60 minut. W turnieju można było zdobyć normy sportowe na III i II kategorię. Zwycięzcą turnieju został zawodnik z Wieży Wadowice Krystian Góralczyk, który wyprzedził swojego brata Piotra Góralczyka dzięki punktacji pomocniczej. Obaj zawodnicy zdobyli po 7,5 punkta z 9 i wypełnili normy sportowe na II kategorię. Trzecią lokatę zajął zawodnik z Andrychowa Maciej Prus, który zdobył 6 punktów. Ponadto w turnieju wypełnił normę sportową na III kategorię Piotr Ryłko, zajmując ostatecznie piątą lokatę z 5 zdobytymi punktami.

Dzięki wsparciu finansowemu Starostwa wadowickiego, po raz pierwszy szachiści mogli sędziować turniej korzystając z nowego programu Chessarbiter oraz rozgrać swoje partie przy użyciu nowych elektronicznych zegarów szachowych.

Dokładne wyniki oraz zapisy z rozgrywanych partii można obejrzeć na stronie: www.wiezawadowice.republika.pl oraz www.chessarbiter.com.