W ubiegły piątek (13.05) i sobotę (14.05) hala przy ul. Słowackiego gościła uczestników Turnieju o
Drukuj
Mariusz Wlazły nagrodził uczestników Turnieju!

W ubiegły piątek (13.05) i sobotę (14.05) hala przy ul. Słowackiego gościła uczestników Turnieju o Puchar Mariusza Wlazłego dla Dzieci i Młodzieży. Rywalizowano w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjów. Młodzi siatkarze zostali nagrodzeni przyjazdem Mariusza Wlazłego, reprezentanta Polski w siatkówce, zawodnika PGE Skry Bełchatów.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili uczniowie i uczennice gimnazjów. Wystartowało 16 reprezentacji ze szkół Ziemi Wadowickiej. Przy świetnej atmosferze panującej zarówno na trybunach, jak i wśród grających turniej przebiegał w klimacie wielkiego siatkarskiego święta.

Każdy chciał zwyciężyć, zawody otwierające Wadowickie Dni Siatkówki 2011 były więc bardzo zacięte. Ostatecznie w kategorii gimnazjalistek zwyciężyły dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2, drugie były siatkarki ALPS, a trzecie zawodniczki z Wysokiej, które wspierane były przez głośny doping męskiej reprezentacji z tej szkoły.

W turnieju gimnazjalistów najlepsi okazali się siatkarze z Zespołu Szkół nr 1 w Choczni, którzy w finale pokonali Zespół Szkół nr 3 w Wadowicach. Na najniższym podium uplasowali się gospodarze – Zespół Szkół nr 1 z Wadowic, którzy w meczu o trzecie miejsce ograli Zespół Szkół nr 3 z Wadowic. Najlepszymi siatkarzami pierwszego dnia zawodów zostali wybrani Gabriel Turała oraz Karolina Kuligowska.

Dzień później, w sobotę, przyszło zagrać drużynom ze szkół podstawowych. Wśród najmłodszych adeptów siatkówki nie wynik był sprawą najistotniejszą, lecz sama okazja do zagrania w siatkówkę z rówieśnikami i radość płynąca z uprawiania sportu. Na każdym kroku widać było, że siatkówka dla uczniów szkół podstawowych to wielka frajda!

Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach. Drugie miejsce zajęła szkoła z Dąbrówki, a na najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach. MVP Turnieju zostali przez organizatorów wytypowani Mariola Góralczyk i Konrad Banaś.

Poniedziałkowe spotkanie z Mariuszem Wlazłym było uwieńczeniem pierwszego tygodnia Wadowickich Dni Siatkówki. W hali “Czwórki” oraz na sali gimnastycznej szkoły w Choczni reprezentant Polski spotkał się z najmłodszymi fanami. Kibice mogli zadawać zawodnikowi PGE Skry Bełchatów pytania na przeróżne tematy: począwszy od zainteresowań, poprzez życie prywatne, skończywszy na siatkówce.

Uczestniczy piątkowych i sobotnich zmagań siatkarskich zagrali razem z Mariuszem Wlazłym w mini meczu. Sławny siatkarz chciał w ten sposób pogratulować młodym zawodnikom codziennych treningów i wysokich miejsc w turnieju. Dla młodych siatkarzy możliwość zaprezentowania się na parkiecie przy siatkarskim Mistrzu, przy pękającej w szwach hali, była największym wyróżnieniem, ważniejszym nawet od zdobytych w rozgrywkach nagród.

Dla wielu kibiców siatkówki autograf, który można było otrzymać od Mariusza Wlazłego jest teraz jedną z najważniejszych pamiątek. W końcu nie każdy posiada podpis siedmiokrotnego mistrza Polski i wicemistrza świata w siatkówce! “Jestem dumna z tego, że mogłam dostać autograf. Mariusz Wlazły jest jednym z najlepszych siatkarzy świata i moich ulubionych sportowców” - powiedziała po spotkaniu z zawodnikiem PGE Skry Bełchatów serwisowi SportoweWadowice.pl 12-letnia Kasia.

(zdjęcia: Damian Czarny, Jakub Wyka)