Pot wylany przez zawodników Klubu Szermierzy Szpada Wadowice na trzytygodniowym zgrupowaniu sportowym w
Drukuj
Wadowiccy szpadziści udanie rozpoczęli sezon

Pot wylany przez zawodników Klubu Szermierzy Szpada Wadowice na trzytygodniowym zgrupowaniu sportowym w czasie wakacji oraz w czasie regularnych treningów przynosi efekty. Pierwsze starty w nowym sezonie szermierczym 2015/2016 to kolejne sukcesy młodych szpadzistów.

W czasie Turnieju Szermierczego o Puchar Bytomia który odbył się pod koniec września, zawodnicy z Wadowic zdobyli dwa brązowe medale. W kategorii „zuch” dziewcząt (roczniki 2006-2007) trzecie miejsce zdobyła Alicja Goczał pokonując w ćwierćfinale 8:4 Martynę Mróz z PTG Sokół Mielec. Jej wyczyn powtórzył w tej samej kategorii chłopców  Szymon Wodniak który dzięki pewnej wygranej w ćwierćfinale 8:1 z Dawidem Bajem z UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie również stanął na trzecim stopniu podium.

Kolejny weekend przyniósł dalsze sukcesy. W rozegranym w miniony weekend Ogólnopolskim Turnieju Szermierczym z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Radlinie wadowiccy szermierze zdobyli kolejne trzy krążki! W kategorii „zuch” w półfinale spotkały się dwie świetnie walczące zawodniczki "Szpady" Alicja Goczał i Oliwia Garus tocząc bratobójczy pojedynek. Lepsza okazała się Alicja Goczał która ostatecznie zdobyła srebrny medal. Koleżanka Alicji, Oliwia Garus cieszyła się z medalu brązowego. Wśród chłopców srebrny medal wywalczył Szymon Wodniak zajmując zasłużone drugie miejsce w kategorii „zuch”. W walce półfinałowej pokonał 8:4 Adama Kozłowskiego z MKS Kusy Szczecin. Z Radlina nasi zawodnicy przywieźli więc aż trzy medale potwierdzając swoją wysoką formę.

Debiut w prawdziwych, ogólnopolskich zawodach zaliczyło w tym samym czasie czterech nowych, od niedawna trenujących zawodników Klubu Szermierzy Szpada Wadowice: Partycja Radwan i Franciszek Zieliński (kategoria „dzieci”) oraz Madoks Filek i Stefan Koc (kategoria „zuch”).  Walczyli dzielnie i ambitnie jest więc nadzieja, że dorównają w niedalekiej przyszłości swoim bardziej doświadczonym koleżankom i kolegom.