W wieku 78 lat zmarł Jan Dihm, inżynier, architekt, modelarz, poseł na Sejm PRL VIII kadencji (1982–
Jan Dihm nie żyje

W wieku 78 lat zmarł Jan Dihm, inżynier, architekt, modelarz, poseł na Sejm PRL VIII kadencji (1982–1985), były radny miejski i powiatowy.  Wielu wadowiczan zaraził modelarstwem, specjalizował się w modelach z napędem gumowym

Bardzo smutna wiadomość dla wadowiczan. W środę (3.08) rano zmarł Jan Dihm, architekt, inżynier, modelarz. Urodził się 27 września 1937 roku w Wadowicach.  Z wykształcenia był inżynierem architektem. W młodości pracował jako nauczyciel, uczył m.in. w Zespole Szkół Budowlanych w Wadowicach. Był zastępcą dyrektora Zakładów Budowlano-Montażowych w Wadowicach.

Od 1965 roku radny kolejno -  Miejskiej Rady Narodowej, Powiatowej Rady Narodowej w Wadowicach i od 1976 Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bielsku-Białej a także  poseł na Sejm PRL VIII kadencji (1982–1985)  z okręgu Andrychów. Zasiadał w Komisjach Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych oraz Handlu Zagranicznego, Współpracy Gospodarczej z Zagranicą i Gospodarki Morskiej.

Wielu wadowiczan zaraził modelarstwem, specjalizował się w modelach z napędem gumowym. Był szefem Klubu Modelarskiego przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Wadowicach.

Jan Dihm miał 78 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach w sobotę (6.08) o godzinie 11:45, msza święta o godzinie 12:00.


(MG)
(zdjęcie: Szymon Góralczyk)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 Izabela Karska 2016-08-04 10:05
Bardzo smutna wiadomość. Pan Jan Dihm był także wspaniałym rozmówcą i duszą towarzystwa Wadowickiego UTW. Spotkania z nim nigdy nie były nudne.
Cytować
+2 #2 Barabara 2016-08-04 22:35
Bardzo smutna wiadomość, Niech spoczywa w pokoju...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.