W związku z Światowymi Dniami Młodzieży wojewoda wydał zakaz przewożenia towarów niebezpiecznych n
Drukuj
Przez dwa dni zakaz przewozu w powiecie niebezpiecznych towarów

W związku z Światowymi Dniami Młodzieży wojewoda wydał zakaz przewożenia towarów niebezpiecznych na drogach województwa, w tym i powiatu wadowickiego.

W związku z Światowymi Dniami Młodzieży wojewoda małopolski wydał zakaz przewozu towarów niebezpiecznych na wyznaczonym obszarze województwa małopolskiego. W sobotę (30.07) od godziny 5:00 do północy oraz w niedzielę (31.07) w godzinach od 5:00 do 22:00 zakaz ten będzie obowiązywał na drogach powiatu wadowickiego.

Substancje niebezpieczne to m.in. materiały wybuchowe lub przedmioty z materiałami wybuchowymi, gazy zapalne, gazy trujące, materiały ciekłe zapalne, materiały utleniające czy materiały żrące.

Zakaz ten nie dotyczy przewozów towarów niebezpiecznych przez Państwową Straż Pożarną, policję, Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej, Biuro Ochrony Rządu, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz przewozów konwojowanych przez te służby oraz paliw i substancji technicznych niezbędnych dla funkcjonowania placówek szpitalnych.

Zakaz został wprowadzony w celu ochrony życia, zdrowia i mienia osób oraz zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Miał być pożar sadzy, było... ognisko w lesie. Strażacy i policja w akcji

Po pijaku jeździł po nocy ulicami Andrychowa. W alkomat wydmuchał ponad 2 promile

ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami

Tragiczny finał poszukiwań 26-letniego mieszkańca Brodów

Będą kłopoty z wodą w Wadowicach