Pochody sztandarowe, zjazd szkół noszących jego imię, msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Ja
Tak Wadowice obchodzą 96. urodziny św. Jana Pawła II

Pochody sztandarowe, zjazd szkół noszących jego imię, msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Szkodonia, koncert przedszkolaków, tort, gra terenowa, uroczysta sesja Rady Miejskiej i koncert orkiestr strażackich: tak Wadowice obchodzą 96. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

W środę (18.05) od rana Wadowice świętują 96. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. W tym roku trochę, w porównaniu do lat poprzednich, zmienia się trochę ich formuła. Jest więcej wydarzeń i wydaje się nam, że znacznie ciekawszych niż dotychczas.

Jak co roku na wadowicki rynek przyjechali uczniowie ze szkół im. Jana Pawła II, odprawiono tam też uroczystą mszę świętą pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Szkodonia. Zaplanowano też koncert urodzinowy „Śpiewajmy Ojcu Świętemu” (przedszkole nr 2 Wadowice, ZS CKU w Radoczy oraz gość specjalny "Jakubowe Muszelki" z Więcławic Starych).

W powietrze wypuszczone będą balony jako pozdrowienia dla papieża. Wszystkich chętnych darmowo oprowadzą śladami Karola Wojtyły przewodnicy z Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych PTTK Wadowice. Nie zabraknie też pokazu sprzętu pożarniczego Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, gry terenowej przygotowanej przez Muzeum Miejskie a także, jak to przy urodzinach, tortu ufundowanego przez burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego.

Jak informuje nas przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Józef Cholewka, w Domu Rekolekcyjno-Pielrzymkowym Ojców Karmelitów Bosych w Wadowicach odbędzie się nadzwyczajna XXI sesja Rady Miejskiej, na której wystąpienie okolicznościowe da ojciec dr hab. Szczepan Praśkiewicz. Odbędzie się tez projekcja filmu "Papież z Wadowic" oraz uroczysta msza święta w sanktuarium. Po niej na pobliskim placu odbędzie się koncert "Strażacy Świętemu Janowi II w hołdzie" pod honorowym patronatem ks. kard. Stanisława Dziwisza. Będzie on nieco skromniejszy od tego, co dotychczas znaliśmy z wadowickiego rynku .

Szczegółowy program obchodów 96. urodzin św. Jana Pawła II:

9:45 – powitanie uczestników spotkania szkół im. Jana Pawła II, złożenie kwiatów przed pomnikiem przy Bazylice Ofiarowania NMP

10:00 - Msza święta pod przewodnictwem ks. Biskup Jana Szkodonia (przekazanie prymatu przechodniego w rodzinie szkół JPII). Po mszy odbędzie się koncert urodzinowy „Śpiewajmy Ojcu Świętemu” (Przedszkole nr 2 Wadowice, ZS CKU w Radoczy oraz gość specjalny "Jakubowe Muszelki" z Więcławic Starych). Koncert połączony będzie  z rozlosowaniem niespodzianek - nagród specjalnych.

12:00 - Anioł Pański – pozdrowienie Świętego Jana Pawła II, wypuszczenie balonów. Pokaz sprzętu pożarniczego- Państwowa Straż Pożarna Wadowice. Urodzinowy tort dla uczestników spotkania ufundowany przez Burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego.

12:15 - Darmowe oprowadzanie grup śladami Karola Wojtyły przez przewodników z Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych PTTK Wadowice. Gra terenowa przygotowana przez Muzeum Miejskie - w tym dniu muzeum dostępne jest nieodpłatnie. Degustacja: radoczański jabłecznik, smalczyk i inne regionalne przysmaki.

17:15 - Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowym Ojców Karmelitów. W programie wystąpienie ojca dr hab. Szczepana Praśkiewicza oraz pokaz filmu "Papież z Wadowic".

18:00 - Msza święta w Sanktuarium Św. Józefa

18:45 - koncert „Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w hołdzie”, pod honorowym patronatem ks. kard. Stanisława Dziwisza (plac przy Klasztorze Ojców Karmelitów)

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-4 #1 Bez klina 2016-05-18 14:30
A gdzie podział się wasz klin?
Cytować
-5 #2 fan wadzy 2016-05-18 19:03
Cytuję Bez klina:
A gdzie podział się wasz klin?

przygotowuje następny spicz o dziedzictwie JPII
Cytować
-5 #3 kida 2016-05-18 21:12
Bej hejtu - moim zdaniem to trochę ignorowanie swoich wyborców, że Burmistrz nigdy nie pojawia się na takich wydarzeniach tylko wysyła vice. No kurze, panie Klinowski - jest pan burmistrzem, reprezentuje Pan miasto. Pan, bo to na pana głosowali wyborcy. Nikt ani nie karze, ani nie oczekuje, że będzie an klękał, modlił się czy przyjmował komunię.
Ale z szacunku, do tych którzy pana wybrali, należałoby nagiąć te dziwne zwyczaje.
Cytować
+4 #4 wszyysto złe 2016-05-18 21:59
Byłby burmistrz byłoby dla wiadomych osób niedobrze, nie ma też niedobrze.Pewne j grupie nic dogodzi...bo sami nie załapali się do rządzenia.
Cytować
+5 #5 marc 2016-05-19 09:15
Władza samorządowa, tym bardziej gminna, lokalna - winna być apolityczna. Po wizycie pani Szydło papież Franciszek mówił o potrzebie świeckości państwa jako warunku koegzystencji różnych religii. Wadowice póki co, nie są gminą wyznaniową Watykanu a gminą samorządową Rzeczpospolitej . Czy Polak katolik tego nie może pojąć? Za PRL-u spędami młodzieży nawiedzeni komunizmem politycy załatwiali urodziny Lenina. Czy świadectwem wiary Polaków musi być zakłamana bufonada według życzeń Kościoła a nie uczciwe życie wobec bliźnich?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.