Alarmy bombowe w Urzędzie Skarbowym i Sądzie Rejonowym w Wadowicach: obie instytucje otrzymały mailowo
Drukuj
 Bomba w skarbówce i sądzie. Ewakuowano pracowników

Alarmy bombowe w Urzędzie Skarbowym i Sądzie Rejonowym w Wadowicach: obie instytucje otrzymały mailowo informację o podłożonych w nich bombach. Wezwano straż i policję. Ewakuowano pracowników.

Gorący wtorek (22.07) w Wadowicach. Wczesnym rankiem Urząd Skarbowy w Wadowicach otrzymał mailowo informację o podłożonej w tej placówce bombie. Naczelnik urzędy natychmiast zarządził ewakuację około 100 pracowników. Na miejsce przyjechali strażacy oraz policja

Wyłączono fragment ulicy Legionów z ruchu a kierowców kierowano na objazd. Jednocześnie policjanci z psami zaczęli przeszukiwać pomieszczenia skarbówki. W tym samym czasie podobna informacja mailowa o podłożonej bombie trafiła również do Sądu Rejonowego.

Jak potwierdza nam Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, oba alarmy bombowe okazały się na szczęście fałszywe. Jak dowiadujemy się, podobne alarmy w różnych instytucjach postawiły na nogi służby w kilku innych miastach, w samym Krakowie było ich kilkanaście.

Trwają poszukiwania sprawcy. Za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu, które nie istnieje grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Dowcipniś w większości przypadków zostaje też obciążony kosztami pracy służb, a są to kwoty sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

To kolejne tego typu zdarzenie w Wadowicach: w marcu tego roku również otrzymano informację o podłożonym ładunku wybuchowym w budynku wadowickiego sądu, ewakuowano kilkudziesięciu pracowników, a teren ogrodzono i odcięto od ruchu samochodowego i pieszych na kilkadziesiąt minut. Alarm okazał się fałszywy a sprawcę, 23-letniego mieszkańca gminy Wieprz szybko namierzono.

Do podobnego incydentu doszło też w listopadzie ubiegłego roku w Andrychowie: wtedy CPR w Krakowie odebrało telefon o podłożeniu ładunku wybuchowego w rejonach komisariatu policji. Błyskawicznie zamknięto i zabezpieczono ten teren. Nieprzejezdna była ulica Krakowska w centrum miasta, będąca ciągiem drogi krajowej nr 52. Kilka dni później zatrzymano sprawcę zamieszania.

Zobacz: Alarm bombowy: ewakuowano budynek sądu

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Strażak z Wadowic oddelegowany na Słowację do akcji testowania na obecność koronawirusa

Na parkingu spłonął dostawczak

Kontrabanda na andrychowskim targowisku

Papcio Chmiel nie żyje. Wadowiczanka ma piękne wspomnienie i pamiątkę po nim

Nie żyje ksiądz Zdzisław Kałwa