Alarmy bombowe w Urzędzie Skarbowym i Sądzie Rejonowym w Wadowicach: obie instytucje otrzymały mailowo
 Bomba w skarbówce i sądzie. Ewakuowano pracowników

Alarmy bombowe w Urzędzie Skarbowym i Sądzie Rejonowym w Wadowicach: obie instytucje otrzymały mailowo informację o podłożonych w nich bombach. Wezwano straż i policję. Ewakuowano pracowników.

Gorący wtorek (22.07) w Wadowicach. Wczesnym rankiem Urząd Skarbowy w Wadowicach otrzymał mailowo informację o podłożonej w tej placówce bombie. Naczelnik urzędy natychmiast zarządził ewakuację około 100 pracowników. Na miejsce przyjechali strażacy oraz policja

Wyłączono fragment ulicy Legionów z ruchu a kierowców kierowano na objazd. Jednocześnie policjanci z psami zaczęli przeszukiwać pomieszczenia skarbówki. W tym samym czasie podobna informacja mailowa o podłożonej bombie trafiła również do Sądu Rejonowego.

Jak potwierdza nam Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, oba alarmy bombowe okazały się na szczęście fałszywe. Jak dowiadujemy się, podobne alarmy w różnych instytucjach postawiły na nogi służby w kilku innych miastach, w samym Krakowie było ich kilkanaście.

Trwają poszukiwania sprawcy. Za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu, które nie istnieje grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Dowcipniś w większości przypadków zostaje też obciążony kosztami pracy służb, a są to kwoty sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

To kolejne tego typu zdarzenie w Wadowicach: w marcu tego roku również otrzymano informację o podłożonym ładunku wybuchowym w budynku wadowickiego sądu, ewakuowano kilkudziesięciu pracowników, a teren ogrodzono i odcięto od ruchu samochodowego i pieszych na kilkadziesiąt minut. Alarm okazał się fałszywy a sprawcę, 23-letniego mieszkańca gminy Wieprz szybko namierzono.

Do podobnego incydentu doszło też w listopadzie ubiegłego roku w Andrychowie: wtedy CPR w Krakowie odebrało telefon o podłożeniu ładunku wybuchowego w rejonach komisariatu policji. Błyskawicznie zamknięto i zabezpieczono ten teren. Nieprzejezdna była ulica Krakowska w centrum miasta, będąca ciągiem drogi krajowej nr 52. Kilka dni później zatrzymano sprawcę zamieszania.

Zobacz: Alarm bombowy: ewakuowano budynek sądu

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Przedebil 2014-07-22 09:35
Jak go znajdą to się nie wypłaci sierota...
Cytować
+8 #2 Konik 2014-07-22 10:00
Skarbówki szkoda. Jak ktoś już musi robić takie posrane żarty to niech trochę przegoni grubasów i nierobów z ZUSu...
Cytować
-5 #3 Bonzo 2014-07-22 10:54
A już myślałem, że na Kremlu !!! Ehhh . . .
Cytować
+9 #4 lno no 2014-07-22 12:24
a może to sepetaryści z ukrainy
Cytować
+4 #5 chomiczyca 2014-07-22 12:37
bezmózg... nie tylko dlatego, że zartów mu sie zachciało ale temu, że po IP komputera szybko go znajdą.....

BTW - rok temu jakiś żartowniś zadzwonił,że w krakowskim szpitalu ( niewiadomo którym) jest bomba- i jakos nikt nas - pacjentów - nie ewakuował.... a skarbóweczkę i sąd od kopa... eh... Polska
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.