Zła wiadomość: synoptycy zapowiadają burze i lokalne opady gradu. Może również wiać wiatr z pręd
Ostrzegają przed burzami i gradem

Zła wiadomość: synoptycy zapowiadają burze i lokalne opady gradu. Może również wiać wiatr z prędkością nawet do 70 km/h.

W ostatnim czasie słoneczna pogoda przeplata się z burzami i opadami deszczu. Niestety synoptycy zapowiadają kolejne załamanie pogody w naszym regionie. Jak informuje Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach, w poniedziałek (21.07) wieczorem mogą wystąpić burze i opady deszczu wynoszące od 20 do 30 mm.

Może również trochę powiać: meteorolodzy prognozują wiatr o prędkości nawet do 70 km/h. Lokalnie mogą wystąpić opady gradu.

Przypominamy, że jeżeli zostaniemy zaskoczeni przez burzę poza domem najlepiej jest schować się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.