Ewakuowano pracowników budynku Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Wadowicach oraz przyległych b
Drukuj
Alarm bombowy: ewakuowano budynek sądu

Ewakuowano pracowników budynku Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Wadowicach oraz przyległych budynków: otrzymano informację o podłożonym ładunku wybuchowym. Na miejscu działają strażacy i policja, są również ratownicy medyczni w karetce.

W środę (19.03) o 11:52 ktoś anonimowo powiadomił Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie o tym, że w budynku Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej przy ulicy Żwirki i Wigury w Wadowicach podłożonu ładunek wybuchowy.

Na miejsce przyjechali strażacy z JRG Wadowice, policja, pogotowie energetyczne oraz karetka pogotowia. Ewakuowano pracowników z sądu i budynków przyległych, w sumie kilkadziesiat osób. Teren ogrodzono i odcięto od ruchu samochodowego i pieszych. Całe zdarzenie okazało się na szczęście głupim żartem: grupa pirotechniczna dokonała sprawdzenia terenu budynku a przeprowadzone działania nie potwierdziły faktu podłożenia ładunku wybuchowego. Sprawcę szybko namierzono.

Zatrzymany został 23-letni mieszkaniec gminy Wieprz i trafił do komendy. Jest przesłuchiwany - poinformowała nas Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Do podobnego incydentu doszło też w listopadzie ubiegłego roku w Andrychowie: wtedy CPR w Krakowie odebrało telefon o podłożeniu ładunku wybuchowego w rejonach komisariatu policji. Błyskawicznie zamknięto i zabezpieczono ten teren. Nieprzejezdna była ulica Krakowska w centrum miasta, będąca ciągiem drogi krajowej nr 52. Kilka dni później zatrzymano sprawcę zamieszania.

Za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu, które nie istnieje grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Dowcipniś w wiekszości przypadków zostaje też obciążony kosztami pracy służb, a są to kwoty sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zobacz: Sprawca fałszywego alarmu bombowego zatrzymany

 

 

AKTUALIZACJA (ŚRODA, 19 MARCA 2014 15:20)

(MG)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

U 31-latka znaleziono 440 gramów marihuany. Grozi mu 3 lata więzienia

Trwa ustalanie przyczyn pożaru zakładu w Izdebniku. Straty wyceniono na 1,5 miliona złotych

Oślepiony kierowca peugeota dachował w rowie

Potężny pożar zakładu w Izdebniku

Kolejny rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem w powiecie wadowickim