Ewakuowano pracowników budynku Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Wadowicach oraz przyległych b
Alarm bombowy: ewakuowano budynek sądu

Ewakuowano pracowników budynku Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Wadowicach oraz przyległych budynków: otrzymano informację o podłożonym ładunku wybuchowym. Na miejscu działają strażacy i policja, są również ratownicy medyczni w karetce.

W środę (19.03) o 11:52 ktoś anonimowo powiadomił Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie o tym, że w budynku Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej przy ulicy Żwirki i Wigury w Wadowicach podłożonu ładunek wybuchowy.

Na miejsce przyjechali strażacy z JRG Wadowice, policja, pogotowie energetyczne oraz karetka pogotowia. Ewakuowano pracowników z sądu i budynków przyległych, w sumie kilkadziesiat osób. Teren ogrodzono i odcięto od ruchu samochodowego i pieszych. Całe zdarzenie okazało się na szczęście głupim żartem: grupa pirotechniczna dokonała sprawdzenia terenu budynku a przeprowadzone działania nie potwierdziły faktu podłożenia ładunku wybuchowego. Sprawcę szybko namierzono.

Zatrzymany został 23-letni mieszkaniec gminy Wieprz i trafił do komendy. Jest przesłuchiwany - poinformowała nas Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Do podobnego incydentu doszło też w listopadzie ubiegłego roku w Andrychowie: wtedy CPR w Krakowie odebrało telefon o podłożeniu ładunku wybuchowego w rejonach komisariatu policji. Błyskawicznie zamknięto i zabezpieczono ten teren. Nieprzejezdna była ulica Krakowska w centrum miasta, będąca ciągiem drogi krajowej nr 52. Kilka dni później zatrzymano sprawcę zamieszania.

Za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu, które nie istnieje grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Dowcipniś w wiekszości przypadków zostaje też obciążony kosztami pracy służb, a są to kwoty sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zobacz: Sprawca fałszywego alarmu bombowego zatrzymany

 

 

AKTUALIZACJA (ŚRODA, 19 MARCA 2014 15:20)

(MG)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 szalona dziwka 2014-03-19 12:44
Powinni żartownisia dołapać i zagonić do robót publicznych na 5 lat plus zwrot kosztów akcji. Dziwce powinni zrobić za to kurs z logiki bo tym pytaniem o żart jest śmieszniejszy od kocicha.
Cytować
+8 #2 Ivan 2014-03-19 12:47
Coś mi się zdaje, że to nie o ten budynek chodziło :P hehehe
Cytować
+6 #3 Matoł 2014-03-19 13:32
Jakiś młot postawił kilkadziesiąt ludzi na nogi. Jak go złapią to chyba mu nie będzie tak wesoło.
Cytować
+9 #4 pcc88 2014-03-19 13:53
no cóż idiotów nie sieją idioci się rodzą
Cytować
+3 #5 wanias 2014-03-19 14:39
Cytuję pcc88:
no cóż idiotów nie sieją idioci się rodzą

W wyjątkowych sytuacjach się rodzą, ale wtedy to jest jednostka chorobowa raczej. Taki idiota, to po prostu człowiek, który "wyszedł z domu" w którym nikt nie poświęcił mu należytej uwagi i czasu, nikt go nie przytulał, nie zapewniał że go kocha, nikt nie zaszczepił w nim żadnej pasji. To biedny człowiek skazany na marną egzystencję. Ale takich jest coraz więcej, niestety.
Cytować
+4 #6 barabara 2014-03-19 15:25
Nie wiem nic o dziwce, ale gnoja zagoniłabym do prac publicznych i to nie tych lekkich na znacznie dłużej i do zwrotu kosztów akcji!!!!!!!!!! !!!! a nie na wygodny i bezpieczny wypoczynek do mamra
Cytować
+5 #7 Mołek 2014-03-19 16:23
Jaki kraj, tacy teroryści...
Cytować
+1 #8 michal 2014-03-19 18:24
Jurka?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.