Biegli z Zakładu Medycyny Sądowej poinformowali o wstępnych wynikach sekcji zwłok zmarłej 11-latki z
Są wstepne wyniki sekcji zwłok zmarłej 11-latki z Andrychowa

Biegli z Zakładu Medycyny Sądowej poinformowali o wstępnych wynikach sekcji zwłok zmarłej 11-latki z  Andrychowie. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie

Jak już informowaliśmy, w środę (17.04) około godziny 4:00 nad ranem służby ratownicze zostały wezwane do jednego z mieszkań przy ulicy Metalowców w Andrychowie. Pilnej pomocy medycznej wymagało tutaj 11-letnie dziecko. Na miejscu interweniował Zespół Ratownictwa Medycznego, zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego start i lądowanie między blokami zabezpieczali strażacy. Niestety mimo podjętych działań ratowniczych, życia dziewczynki nie udało się uratować.

Prokuratura wyjaśnia przyczyny śmierci nastolatki. tej W sprawie prowadzone jest śledztwo z artykułu 155 Kodeksu Karnego (nieumyślnego spowodowania śmierci).

Jak przekazał Radiu Kraków Janusz Kowalski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie, biegli z Zakładu Medycyny Sądowej poinformowali o wstępnych wynikach sekcji zwłok dziewczynki.

Jako przyczynę śmierci biegli wskazali stan zapalny organizmu, natomiast co było przyczyną tego stanu zapalnego, na to odpowiedź dopiero będzie możliwa po przeprowadzeniu szeregu badań dodatkowych i dopiero w końcowej opinii biegli będą mogli zająć stanowisko w tej materii – poinformował Janusz Kowalski z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.