Po ciężkiej chorobie zmarł Marek Kwaśnica, zasłużony działacz społeczny, strażak i prezes Ochotn
Zmarł zasłużony społecznik i strażak

Po ciężkiej chorobie zmarł Marek Kwaśnica, zasłużony działacz społeczny, strażak i prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebniku (gmina Lanckorona). Miał 73 lata.

Bardzo smutna wiadomość dla lokalnej i strażackiej społeczności. W piątek (1.03) po krótkiej, ciężkiej chorobie zmarł Marek Kwaśnica, zasłużony działacz społeczny, strażak i prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebniku (gmina Lanckorona).

Druh Prezes wstąpił do naszej jednostki 18 lutego 1976 roku. Przez 40 lat pełnił funkcje Prezesa naszej OSP.   uznaniu działalności strażackiej i społecznej został odznaczony : brązowym, srebrnym, złotym medalem "Za zasługi dla pożarnictwa" oraz odznaką "Wzorowy Strażak". Honorowy dawca krwi, odznaczony odznaką "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi". W 2022 roku odznaczony "Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej". W styczniu 2024 roku został odznaczony Złotą Odznaką Honorową "Zasłużony dla Pożarnictwa Powiatu Wadowickiego". Ukochany mąż, brat, tatuś i dziadek. Wspaniały, dobry człowiek, oddany społeczności lokalnej – żegnają Marka Kwaśnicę druhny i druhowie z OSP Izdebnik.

Miał 73 lata.

Ostatnie pożegnanie a odbędzie się w środę (6.03) w kościele parafialnym pw. św. Małgorzaty w Izdebniku, o godzinie 13:30 w intencji zmarłego zostanie odmówiony różaniec a o 14:00 msza żałobna, po której nastąpi odprowadzenie zmarłego do miejsca wiecznego spoczynku.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 Jan Gębala 2024-03-03 10:11
Izdebnik utracił ważnego orędownika swoich spraw, któremu na sercu zawsze leżał rozwój Gminy Lanckorona.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.