Dwaj mieszkańcy powiatu wadowickiego, wracając z pracy do domu, udzielili pierwszej pomocy uczestnikom
Ćwiczyli w firmie, umiejętności przydały się przy kolizji w Wieprzu

Dwaj mieszkańcy powiatu wadowickiego, wracając z pracy do domu, udzielili pierwszej pomocy uczestnikom kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Wieprz. Obaj panowie swoje umiejętności z pierwszej pomocy zdobywali w ramach Grupy Ratowniczej Protech z Zatora.

We wtorek (20.02) tuż po godzinie 22:00 pracownicy jadąc ulicą Beskidzką w Wieprzu, zauważyli leżący na boku w przydrożnym rowie z wodą, samochód marki Renault. Mężczyźni natychmiast zatrzymali się na poboczu. Włączyli światła awaryjne, a następnie przystąpili do udzielania pierwszej pomocy kierującej, którą okazała się mieszkanka gminy Zator oraz dwóm jej pasażerom.

Opatrzyli rany, a następnie przekazali pod opiekę przybyłym na miejsce ratownikom medycznym. Po badaniach okazało się, że uczestnicy nie doznali poważniejszych obrażeń ciała, więc policjanci zdarzenie zakwalifikowali jako kolizja drogowa. Jej przyczyną było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze – poinformowała Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu

Jak podkreśla policja, podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie drogowe, należą się Mateuszowi Kolberowi oraz Adamowi  Potempie, którzy jako ratownicy Grupy Ratowniczej Protech z Zatora, natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia drogowego. Panowie w ubiegłym roku uczestniczyli również w ćwiczeniach ze służbami ratowniczymi.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.