Policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę fiata, który prowadził samochód ma
21-latek siadł za kółko mimo cofniętych uprawnień

Policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę fiata, który prowadził samochód mając cofnięte uprawnienia.

W czwartek (29.02) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, w miejscowości Nidek (gmina Wieprz) zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Fiat. W trakcie podjętej interwencji funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte decyzją wydaną przez starostę wadowickiego.

Teraz 21-latek odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego treścią „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – poinformowała nas starszy aspirant Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.