W nocy, w Andrychowie, policja zatrzymała mężczyznę, podejrzanego o kradzież katalizatorów z zapark
Wpadł podejrzany o kradzież katalizatorów

W nocy, w Andrychowie, policja zatrzymała mężczyznę, podejrzanego o kradzież katalizatorów z zaparkowanych pojazdów.

W nocy z czwartku (29.02) na piątek (1.03) w Andrychowie policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o kradzież katalizatorów z zaparkowanych pojazdów.

Jak potwierdza nam starszy aspirant Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, do zdarzenia doszło podczas kontroli drogowej. Policja ze względu na prowadzone czynności nie potwierdza ani nie zaprzecza plotkom odnośnie pościgu oraz użyciu broni palnej. W poniedziałek (4.03) ma być opublikowany komunikat w tej sprawie.

Wiadomo jedynie, że do tej pory nie postawiono nikomu zarzutów.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie policjanci odnotowali kilka niestety skutecznych prób kradzieży katalizatorów z zaparkowanych samochodów, m.in. na ulicy Batorego w Wadowicach.

Katalizator, element mający  na celu zmniejszenie ilości szkodliwych związków chemicznych w gazach wydechowych z samochodu, ze względu na cenę i zawartość metali szlachetnych, pada niestety często łupem złodziei, którzy odsprzedają je na wolnym rynku lub w skupach złomu. Kradzież jest szybka, najczęściej pod osłoną nocy element jest usuwany palnikiem bądź wycinany przy pomocy narzędzi.

Pojazd z wyciętym katalizatorem ma mniejszą moc, głośniejszy wydech czy mocno dymi. O jego braku najczęściej poinformuje też komputer pokładowy pojazdu wyświetlając błędy, nawet w starszych samochodach.

Czy to sprawca ostatnich kradzieży tych elementów, wkrótce się okaże.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.