Uśmiech i skrucha towarzyszyły w Mikołaja kierowcom zatrzymanym do kontroli przez nietypowy patrol. Do
Za przepisową jazdę - cukierek, za nieprzepisową - rózga: Mikołajkowa akcja policjantów z wadowickiej drogówki

Uśmiech i skrucha towarzyszyły w Mikołaja kierowcom zatrzymanym do kontroli przez nietypowy patrol. Do wspólnych działań profilaktycznych, policjanci ruchu drogowego zaprosili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Stanisławiu Górnym.

We wtorek (6.12) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy, zorganizowali specjalny „Mikołajkowy patrol”. Mundurowi promowali wśród kierowców bezpieczne zachowania w czym pomagał święty  Mikołaj wraz ze swoimi najmłodszymi elfami z Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół  Katolickich w Stanisławiu Górnym, rozdając słodycze i… rózgi.

„Mikołajkowy patrol” do kontroli drogowej zatrzymał kilkudziesięciu kierowców. Tym którzy jechali zgodnie z przepisami, dzieci wręczały słodkości, natomiast kierowcy, którym zdarzyło się popełnić wykroczenie, oprócz pouczenia otrzymywali rózgę.  

 

Kilku kierowców nieznacznie przekroczyło prędkość w rejonie szkoły i znajdujących się tam przejść dla pieszych, trzech miało niesprawne oświetlenie pojazdu, a dwóch nie korzystało z pasów bezpieczeństwa. Najczęściej popełnianym wykroczeniem była jazda na światłach dziennych pomimo zmniejszonej przejrzystości powietrza spowodowanej opadami śniegu. Kierowcy zapomnieli, że nie zawsze można ufać automatowi w doborze odpowiednich świateł. Z niektórymi kierującymi Mikołaj uciął sobie dłuższą pogawędkę.

Przeprowadzona akcja miała na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, że przestrzeganie przepisów drogowych zapewnia bezpieczeństwo jego użytkownikom.

 Policja apeluje do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów, aby za rok przy kolejnym spotkaniu, każdy mógł dostać od Św. Mikołaja coś słodkiego zamiast rózgi. Łamanie przepisów czasem kończy się mandatem karnym i punktami, ale czasem ktoś traci przez to zdrowie, a nawet życie.

 

 

(AS)
(zdjęcia: KPP Wadowice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.