Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i 2000 złotych – taki mandat wystawili policjanci ruchu drogowego
Pędził porsche przez Spytkowice. Stracił prawo jazdy, dostał słony mandat i sporo punktów

Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i 2000 złotych – taki mandat wystawili policjanci ruchu drogowego kierowcy porsche, który przekroczył prędkość o 69 km/h w terenie zabudowanym.

W piątek (17.11)  funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy, na terenie gminy Spytkowice, dokonywali pomiaru prędkości pojazdów. Podczas działań zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem porsche, który pędził z prędkością 119 km/h, przy dozwolonej „pięćdziesiątce”.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierujący, mieszkaniec powiatu wadowickiego, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali mężczyźnie także prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać za trzy miesiące – poinformowała nas starszy aspirant Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Mając na uwadze ten i inne tego typu przypadki, policjanci po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz stosowanie się do ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, to wciąż jedna z przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych.

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.