Kolejne popularne wśród mieszkańców źródełko ma wodę niezdatną do picia.
Woda z kolejnego popularnego źródełka niezdatna do picia

Kolejne popularne wśród mieszkańców źródełko ma wodę niezdatną do picia.

W okolicach Wadowic jest kilka źródełek wody, z których często korzystają mieszkańcy miasta i okolic. Przy ujęciach w Jaroszowicach w okolicach cmentarza, przy drodze krajowej nr 28 w Gorzeniu Dolnym czy w Kleczy Dolnej bardzo często można zauważyć zaparkowane samochody, których kierowcy, często z nawet sporą ilością baniaków, napełniają je właśnie w tych ujęciach.

Niedawno informowaliśmy, że po badaniach Sanepidu powieszono tabliczkę z ostrzeżeniem o wodzie niezdatnej do picia na źródełku w Jaroszowicach niedaleko cmentarza.

Jak się okazuje, również kolejne popularne źródełko, tym razem przy drodze krajowej nr 28 w Gorzeniu Dolnym spotkał ten sam los. Po badaniach Sanepidu wbito  tu także tabliczkę z informacją i piktogramem, że woda nie nadaje się do picia. Jak poinformowało Nadleśnictwo Andrychów, tu również wykryto bakterie z grupy coli, paciorkowce kałowe jak i drobnoustroje o wartościach przekraczających dopuszczalne.

Wiele osób od dawna wykazywało zdziwienie, czy taka woda jest zdrowa, bo źródełka rzadko są badane, do tego znajdują się przy ruchliwych drogach.  Są jednak tacy, którym smakuje. Picie jej nieprzegotowanej bezpośrednio ze źródełka to jednak proszenie się o kłopoty...

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 a 2023-11-10 18:47
wychodzi ze skawa tez niezdatna
Cytować
-3 #2 XYZ 2023-11-10 18:54
Jeżeli jest niezdatna do spożycia to dlaczego ludzie pijący tą wodę nie mają żadnych dolegliwości? Ponadto kto zleca te badania które wcale nie są tanie? Komu zależy żeby ludzie nie brali darmowej wody?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.