W Andrychowie oficjalnie otwarto odnowiony Staw Anteckiego wraz ze ścieżkami i alejkami spacerowymi na
Pańska Góra i Staw Anteckiego oficjalnie otwarte!

W Andrychowie oficjalnie otwarto odnowiony Staw Anteckiego wraz ze ścieżkami i alejkami spacerowymi na Pańskiej Górze.

W niedzielę (24.09) przed południem oficjalne otwarto nowy Stawu Anteckiego wraz ze ścieżkami i alejkami spacerowymi na Pańskiej Górze. Wszystko odbyło się w ramach  kolejnej edycji  "Biegu po Serce Zbója spod Złotej Górki", który w tym roku zaplanowano właśnie na nowych ścieżkach i alejkach.

Wśród atrakcji na otwarcie przewidziano sporo wydarzeń: koncert Miejskiej Orkiestry Dętej ANDROPOL Andrychów, występ Rewii Dziecięco-Młodzieżowej DINO z Andrychowa, występ muzyczny DJ Franio, świat gigantycznych baniek mydlanych, zumbę, występ muzyczny reprezentantów Ogniska Muzycznego SKYLIGHT MUSIC, pokaz karate zawodników Małopolskiego Klubu Karate OYAMA z Andrychowa, koncert muzyki elektronicznej MAX CORNER Back To The 80’s, koncert zespołu KRAKÓW STREET BAND, potańcówka z kapelą RYPCIUM PYPCIUM a także pokaz laserowy na wodzie.

Zaniedbany teren kiedyś będący zbiornikiem dostarczającym wodę do pobliskiego młyna, całkowicie zmienił swoje oblicze: wytyczono go na nowo  (został zalany podczas powodzi w 1997 roku), będzie też pełnił funkcje retencyjne. Całość wieńczą  chodniki, ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie, nowe drzewa. Wrażenie  robi grobla, na których także będzie trasa pieszo-rowerowa. Prace kosztowały nieco ponad 11 milionów złotych.

Staw  wypełniony wodą prezentuje się bardzo okazale i nowocześnie, podobnie jak remontowana w tym samym czasie odnowiona Pańska Góra.  W skład prac wchodziło  m.in. wykonanie krawężników, obrzeży, palisady, nawierzchni żwirowej i z kostki brukowej a także wykonanie ścieżki górskiej z asfaltu, kruszywa i kamienia. Ponadto wykonanie oświetlenia, zakup i montaż kamer, ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych i zieleńców.  Prace wyceniono na 8,4 miliona złotych.

 

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-1 #1 Gienia 2023-09-24 20:29
Przed wyborami to nawet na otwarcie stawu się jeździ żeby się pokazać. Obłuda,obłuda i jeszcze raz obłuda. Musze ich zaprosić jak będę otwierać nową kanalizacje u siebie w domu.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.