Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie namierzyli i zatrzymali oszustów działających metod
Wpadła szajka działająca "na wnuczka"

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie namierzyli i zatrzymali oszustów działających metodą „na wnuczka”. Mężczyźni wpadli tuż po dokonanym przestępstwie na 71-latce z powiatu wadowickiego, od której wyłudzili ponad 100 000 złotych. Policjanci z Wadowic przejęli zatrzymanych i  przedstawili im zarzuty.

Miesiąc temu małżeństwo z powiatu krakowskiego padło ofiarą przestępców działających metodą „na wypadek córki” i straciło 60 tysięcy złotych. Dochodzenie w tej sprawie wszczęła Komenda Powiatowa Policji w Krakowie. W trakcie prowadzonych czynności kryminalni z tej jednostki wpadli na trop dwóch, wspólnie działających metodą „na wnuczka” oszustów. Ustalili, że 28 i 31-latek z Krakowa mogą być odpowiedzialni za to przestępstwo. Nadto, obaj wytypowani mężczyźni byli notowani za udział w tego typu oszustwach. W piątek (10.03)  policjanci namierzyli ich i zatrzymali na ulicy w Krakowie.  

Zatrzymani mężczyźni wówczas mieli przy sobie reklamówkę wypełnioną gotówką w kwocie 109 tysięcy złotych. Kryminalni z powiatu krakowskiego w porozumieniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach ustalili, że zabezpieczona przy sprawcach  gotówka pochodzi z oszustwa, dokonanego przez nich tego dnia metodą „na wypadek wnuczka”, na szkodę 71-letniej kobiety z powiatu wadowickiego. 28 i 31-latka przejęli więc wadowiccy śledczy, którzy na podstawie posiadanych materiałów przedstawili zatrzymanym zarzut oszustwa – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W poniedziałek (13.03) Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Podejrzanym grozi kara zwiększona o połowę czyli nawet do 12 lat więzienia, ponieważ działali w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+18 #1 K7 2023-03-14 15:21
Znakomicie - powinni gnić w więzieniu te 12 lat , osobiście dołożyłbym jeszcze 8 lat dla równego rachunku .
+21 #2 A wystarczyło 2023-03-14 15:47
obcinac ręce jak koniokradom w średniowieczu, ciekawe ilu było by chętnych do kradzieży :)
+4 #3 Kaczystan 2023-03-14 16:51
Na filmie widać że panowie coś zgubili i szukają z pomocą policjantów

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.