W jednym z pustostanów w Wadowicach znaleziono zwłoki starszego mężczyzny bez stałego miejsca zameld
W pustostanie znaleziono zwłoki mężczyzny. Policja uczula na bezdomnych

W jednym z pustostanów w Wadowicach znaleziono zwłoki starszego mężczyzny bez stałego miejsca zameldowania. Policja apeluje do mieszkańców o empatię i reagowanie na osoby bezdomne, mogące ulec wychłodzeniu czy zamarznięciu.

Jak poinformował nas asp. sztab. Dariusz Stelmaszuk z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, w poniedziałek (6.02) podczas rutynowej kontroli takich miejsc w związku z obecną aurą, w jednym z pustostanów na ulicy Konstytucji 3 maja, w okolicach Tawerny w Wadowicach ujawniono zwłoki mężczyzny bez stałego miejsca zameldowania.

67-latek najprawdopodobniej zmarł z wychłodzenia, mundurowi wykluczyli udział osób trzecich. Nam miejsce zadysponowano patrol policji oraz karawan.

Niestety aura nie sprzyja osobom bezdomnym, w najbliższych dniach temperatura w naszym regionie może sięgać nawet -11 stopni Celsjusza. Zamarznięcia, czy zgony z wychłodzenia  najczęściej  dotykają właśnie bezdomnych.

Aby można było pomóc osobom zagrożonym wychłodzeniem, służby muszą posiadać informacje o miejscu ich przebywania. Pamiętajmy, że pomóc może każdy. Dlatego też, mając wiedzę o osobie potrzebującej, wystarczy powiadomić odpowiednie służby:  policję, straż miejską, czy też pogotowie ratunkowe. Nie bądźmy obojętni i reagujmy, gdy widzimy osoby bezdomne przebywające w miejscach, w których są narażone na zamarznięcie (mogą to być takie miejsca jak np.: dworce, klatki schodowe, kanały, opuszczone budynki mieszkalne, ogródki działkowe itp.). Nasze zainteresowanie może uratować komuś życie.

Możliwość zgłoszenia policji, że ktoś potrzebuje pomocy i wsparcia istnieje również za pośrednictwem internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy na mapie zaznaczyć zagrożenie z kategorii „bezdomność”, określając miejsce jego występowania. Można również dodać opis, precyzując nasze zgłoszenie. Policjanci pojawią się we wskazanym miejscu i zweryfikują zgłoszenie.

Pamiętajmy jednak, że jeśli ktoś potrzebuje natychmiastowej pomocy, należy działać szybko dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-12 #1 sad 2023-02-06 17:31
komentarze poznikały
Czyli to kolejna ofiara kalnskiego
I kolejne oszustwo w mieście
Cytować
-1 #2 Ymmmm 2023-02-06 18:04
[*].
Cytować
-12 #3 Wadowice 2023-02-06 18:44
Kto to?
Cytować
+11 #4 Do Wadowice 2023-02-06 20:47
Człowiek taki jak Ty
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.