Kryminalni z oświęcimskiej komendy policji rozpracowali czteroosobową  grupę włamywaczy kradnąca b
Czteroosobowa szajka kradła butle gazowe na terenie trzech powiatów

Kryminalni z oświęcimskiej komendy policji rozpracowali czteroosobową  grupę włamywaczy kradnąca butle gazowe ze stojaków znajdujących się przy placówkach handlowych na terenie trzech powiatów: oświęcimskiego, wadowickiego i bielskiego. Przedstawili im 16 zarzutów kradzieży z włamaniem.

W ciągu ostatnich miesięcy na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do kilku kradzieży z włamaniem do wiat przy placówkach handlowych z których skradziono butle gazowe. Pracujący nad sprawami policjanci pionu kryminalnego ustalili, że związek z przestępczym procederem mają czterej mieszkańcy powiatu oświęcimskiego w wieku od 22 do 31 lat, wśród których byli dwaj mieszkańcy gminy Osiek, mieszkaniec gminy Oświęcim oraz mieszkaniec gminy Brzeszcze.

W czwartek (19.01) rano mundurowi  zatrzymali podejrzewanych w miejscach zamieszkania. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z nich funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli dwie kradzione butle gazowe.  Mężczyźni zostali osadzeni w pomieszczeniach dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie policji.  

Na podstawie zebranych dowodów przedstawiono im łącznie 16 zarzutów kradzieży z włamaniem dokonanych na terenie powiatów: oświęcimskiego, wadowickiego oraz bielskiego.


Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.