Roczny Oliwierek z Wadowic, maluch cierpiący na SMA, trafił na intensywną terapię szpitala w Lublinie
Oliwierek trafił na intensywną terapię. Jego mama prosi o modlitwę

Roczny Oliwierek z Wadowic, maluch cierpiący na SMA, trafił na intensywną terapię szpitala w Lublinie, gdzie miał niedługo otrzymać  "najdroższy lek świata". Wcześniej jego organizm zaatakował wirus RSV. Jego mama prosi o modlitwę.

Złe wieści docierają do Wadowic ze szpitala w Lublinie, gdzie przebywa roczny Oliwier Koman, dzielny maluch walczący z SMA. To właśnie tam miał  otrzymać niedługo "najdroższy lek świata" - terapię genową preparatem Zolgensma. Rodzice się cieszyli, wyniki miał dobre, niestety chłopczyka zaatakował wirus RSV. W czwartek (26.01) z tego powodu trafił na intensywną terapię.

Oliś walczy o swoje życie.... na intensywnej terapii w Lublinie .... Stan Olisia z minuty na minutę pogarszał się , saturacja spadała poniżej 80 ....  wirus RSV niszczy organizm naszego Misia... Anestezjolog podjął  decyzję podłączenia Oliwierka pod respirator... Ja musiałam go zostawić..... samego .....bezbronnego ....  Jestem cały czas w Lublinie .... Proszę o modlitwę za naszego chłopczyka który musiał ponownie stanąć twarzą w twarz ze śmiercią....💔💔💔💔 Oliwierku walcz p oraz kolejny .....🙏😥😓💔 Wszyscy Cie KOCHAMY ❤️ – poinformowała jego mama.

 

Oliwier cierpi na SMA. Niestety, podobnie jak Zosia Pająk ze Skawinek (gmina Lanckorona)  z powodu wprowadzonych przez rząd ograniczeń nie kwalifikuje się na refundowanie leczenia kosztującego 10 milionów złotych. Stąd rodzicie rozpoczęli wyścig z czasem i niesamowitą zbiórkę na portalu siepomaga.pl, która po pół roku zakończyła się sukcesem  29 grudnia 2022 roku kiedy to  anonimowy darczyńca wpłacił 1,5 miliona złotych i po tym ruszyła ona z kopyta i brakujące  ponad 400 tysięcy uzbierano w kilka godzin.  Wzięło w niej udział ponad 121 tysięcy osób, które teraz kibicują młodemu wadowiczaninowi aby wszystko się udało.

Zobacz: Uzbierano całą kwotę na lek dla Oliwierka!

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.