Już po raz trzydziesty pierwszy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Finału Wie
31. Finał WOŚP. Policja zadba, aby był bezpieczny

Już po raz trzydziesty pierwszy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.

W niedzielę (29.01) odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra  gra dla małych i dużych, celem jest walka z sepsą.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza. Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu. Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z policją lub strażą miejską – apelują mundurowi.

Policjanci apelują również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Mundurowi radzą wolontariuszom, aby  przeprowadzali zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach: w centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony,   głównych ciągach komunikacyjnych, miejscach dobrze oświetlonych, miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych czy miejscach objętych monitoringiem kamer, itp. Szczególnie ważne jest, aby wracając do sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy  znajomych, bliskich.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-3 #1 mmm 2023-01-27 11:40
- Władziu za bezpieczny weekend.
- Za bezpieczny.
Cytować
+5 #2 @ 2023-01-27 14:33
dobrze ze koksu tu brak :lol: koks to wegiel. :-)
Cytować
+4 #3 Zenek 2023-01-27 14:45
Policja najpierw niech u siebie zadba o porządek a później wychodzi do ludzi.
Cytować
-2 #4 Wadowice 2023-01-27 18:30
Cytuję Zenek:
Policja najpierw niech u siebie zadba o porządek a później wychodzi do ludzi.

Dokładnie. Komendant główny policji odjebał granatnik a jego braciszek też zamieszany w aferę a i tak już sprawy pozamiatane i cisza
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.