W Zagórniku (gmina Andrychów) doszło do zatrzymania krążenia u jednej z mieszkanek. Z powodu braku w
Nie było karetki, na ratunek ruszyli strażacy. Niestety nie udało się uratować życia mieszkance Zagónika

W Zagórniku (gmina Andrychów) doszło do zatrzymania krążenia u jednej z mieszkanek. Z powodu braku wolnej karetki, na ratunek ruszyli strażacy. Niestety życia 59-latki nie udało się uratować.

Takie sytuacje w ostatnich miesiącach niestety często się powtarzają. We wtorek (17.01) służby ratunkowe otrzymały informację o zatrzymaniu krążenia u jednej z mieszkanki Zagórnika (gmina Andrychów). Z powodu braku wolnej karetki w Andrychowie, na miejsce zadysponowano zastępy strażaków zawodowych z JRG Andrychów oraz druhów ochotników z OSP Zagórnik.

To właśnie strażacy byli pierwsi na miejscu i zajęli się resuscytacją kobiety. Po jakimś czasie na miejsce przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego z Andrychowa. Niestety było już za późno: życia 59-latki nie udało się uratować. Policja ustala okoliczności tej tragedii.

Mimo, że każdy ze strażaków w zastępach ma ukończony kurs kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, ambulans ze specjalistycznym sprzętem i Zespołem Ratownictwa Medycznego to najpewniejsza opcja ratowania zdrowia i życia...

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-3 #1 Kalikst 2023-01-17 18:10
Pewnie kolejny szczepan...
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.