Padający deszcze, czy śnieg, mróz oraz mżawka nie ułatwiają jazdy kierowcom. Na drogach jest ślisk
Kierowcy nie mają łatwo. Coraz trudniejsze warunki na drogach

Padający deszcze, czy śnieg, mróz oraz mżawka nie ułatwiają jazdy kierowcom. Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie, trzeba uważać.

Pogoda w ostatnich dniach nie jest łaskawa dla kierowców. Padający deszcz, przymrozki i mżawka powodują, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Do tego dochodzą miejscami nieodśnieżone drogi jeśli intensywniej popada a drogowcy nie zdążą z piaskarkami.

Tak było w czwartek (24.11) wieczorem na drodze przy cmentarzu w Witanowicach (gmina Tomice). Spora warstwa zamarzającego i rozjeżdżanego go przez auta śniegu spowodowała, że nawierzchnia zamieniła się tutaj w szklankę. Gołoledź nie ułatwiała ani zjazdu ani wjazdu na stromy odcinek drogi. Na szczęście nie doszło do żadnej kolizji czy wypadku, ale osoby za kierownicą nie miały łatwo.

Do kolizji doszło za to w piątek (25.11) rano na lezącej w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Krakowskiej w Andrychowie. Około godziny 7:00 zderzyły się tutaj dwa samochody osobowe. Jak wstępnie ustaliła policja, kierująca oplem nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją skody, doprowadzając do najechania. Nikomu na szczęście nic się nie stało. Kierujący  byli trzeźwi, sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

Policja apeluje o ostrożność za kierownicą.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.