Wolontariusze Fundacji Pomóc Więcej oraz jako Armia Oliwierka organizują kolejny kiermasz dla Oliwierk
Kolejny kiermasz dla Oliwierka. Tym razem mikołajkowy

Wolontariusze Fundacji Pomóc Więcej oraz jako Armia Oliwierka organizują kolejny kiermasz dla Oliwierka z Wadowic cierpiącego na SMA. Tym razem mikołajkowy.

Jak już informowaliśmy, w niedzielę (20.11) w godzinach od 9:00 do 18:00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach (ulica Sienkiewicza) odbędzie się charytatywny kiermasz dla Oliwierka chorego na SMA. Będą ubrania, akcesoria, zabawki i książki.

Ale to nie koniec Wolontariusze Fundacji Pomóc Więcej oraz jako Armia Oliwierka 4 grudnia organizują z kolei kiermasz mikołajkowy dla malucha, który odbędzie się na wadowickim rynku i przy kościele św. Piotra w Wadowicach. Przyjedzie sam świętyMikołaj przybędzie aby rozdać dzieciom prezenty, które będzie można zakupić na kiermaszu. Cały dochód zasili konto Oliwierka w walce z chorobą.

Oliwier Koman z Wadowic urodził się 5 stycznie 2022 roku.  Wyczekany dla rodziców i starszych braci. Jego rozwój przebiegał książkowo. Nikt nie spodziewał się, że za kilka tygodni rodzice staną oko w oko ze śmiercią…

Po dwóch miesiącach chłopczyk  stracił możliwość podnoszenia nóżek, a jego rączki znacznie osłabły. Zaczęto rehabilitację, jednak nie przynosiła ona żadnych efektów. Wielu lekarzy mówiło, że Oliwier ma jeszcze czas, że jest taki malutki. Dopiero czwarty neurolog skierował niemowlaka na badania do szpitala z podejrzeniem SMA. Wyniki badań przyszły w dniu, w którym Oliwier skończył 6 miesiąc. Zamiast świętować, rodzice płakali: zdiagnozowano SMA1 – śmiertelną chorobę, która krok po kroku osłabia mięśnie, doprowadzając do najgorszego.

Dzieci z SMA bez leczenia po prostu umierają. Oliwier potrzebuje najdroższego leku – terapii genowej, która kosztuje 10 milionów złotych. W sierpniu Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż od września  preparat Zolgensma na Rdzeniowy zanik mięśni (SMA) wchodzi na listę leków refundowanych. Niestety maluch z Wadowic z powodu wprowadzonych przez rząd ograniczeń nie kwalifikuje się na refundowanie preparatu Zolgensma,  bo lek będzie refundowany dla dzieci do 6 miesiąca życia....

Tymczasem od wielu tygodni mnóstwo ludzi angażuje się w zbiórkę pieniędzy na lek na SMA dla Oliwiera. Czas gra tu wielką rolę, bo skuteczność leku zależy od wieku jak i wagi dziecka. To walka na śmierć i życie. Tu liczy się czas!

Każdy kto chciałby wesprzeć Oliwierka dowolną kwotą, może to zrobić na portalu siepomaga.pl TUTAJ.

Trwają też licytacje na Grupie: Oliwer kontra SMA TUTAJ.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 Widzę 2022-11-18 21:07
Jebany rząd ! 2 miliardy w błoto i burzą elektrownie , kary do uni w miliardach a na biedne dziecko nie ma skromnych w 10 milionów . A politycy tacy jak Kaczyński z Suchej chwali się czekami na inwestycje zamiast zrobić coś żeby pomóc dzieciom z całej Polski . Podobno życie ludzkie jest bezcenne .
-12 #2 Cyrk 2022-11-19 07:52
Panie Koman ludzie co ich sumienie ruszyło to dali jest duża inflacja każdy się przejmuje co jeszcze podrożeje sami też możecie wziąć kredyty np waszej rodzin też uzbieracie na pomoc syna.
+4 #3 Cyrk 2022-11-19 11:45
Napisałem prawdę zal jest dziecka ale teraz każdy czyma za portfel jest drogo będzie drożej dajecie mi minusy jest dużo innych osób w poczebie żeby uzbierać Polsce 10 ml to by musiał być jakiś CUD jest połowa to drugą połowę rodzina i najbliżsi kredyty biorą ze sstałym oprocentowaniem państwo nie pomoże.
-2 #4 K7 2022-11-19 12:54
Tych pierwszych trzech "ortopedów "(pewnie są po tajnych kompletach ) wywaliłbym na zbity pysk z pracy i zakaz wykonywania zawodu na zawsze . Wygląda na to ,że co czwarty przykładał się do nauki i jest coś wart .
0 #5 K7 2022-11-19 12:55
Cytuję Cyrk:
Panie Koman ludzie co ich sumienie ruszyło to dali jest duża inflacja każdy się przejmuje co jeszcze podrożeje sami też możecie wziąć kredyty np waszej rodzin też uzbieracie na pomoc syna.

ciebie wuju nikt nie prosi - kupuj i zryj , niech ci doopsko rośnie. Co za bezduszny cham.
+2 #6 Lolek 2022-11-19 16:06
Cytuję Cyrk:
Panie Koman ludzie co ich sumienie ruszyło to dali jest duża inflacja każdy się przejmuje co jeszcze podrożeje sami też możecie wziąć kredyty np waszej rodzin też uzbieracie na pomoc syna.

Klaunie nie mam dzieci ale za takie zdanie dałbym Ci w morde. Pajac jesteś i to konkretny

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.