Policjanci zatrzymali 38-latka podejrzanego o kradzież plecaka 67-letniemu mieszkańcowi Andrychowa. Mę
Pijany złodziej plecaka w rękach andrychowskich policjantów

Policjanci zatrzymali 38-latka podejrzanego o kradzież plecaka 67-letniemu mieszkańcowi Andrychowa. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Kilka dni temu komisariat policji w Andrychowie został powiadomiony o kradzieży, do której doszło w jednej z placówek handlowych na terenie miasta. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca ukradł plecak, w którym znajdowały się artykuły spożywcze o łącznej wartości 200 złotych oraz dowód rejestracyjny od pojazdu.

Pokrzywdzony pozostawił plecak na ławce, na terenie sklepu, w widocznym miejscu i poszedł zrobić zakupy. Niestety, gdy wrócił plecaka już nie było. Policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osoby odpowiedzialnej za kradzież. Jeszcze tego samego dnia sprawca został zatrzymany na Placu Mickiewicza w Andrychowie.

38-latek był nietrzeźwy, badanie wykazało u niego ponad 3,8 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży dokumentu. Dodatkowo policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń prowadzą wobec niego czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie w związku z kradzieżą plecaka oraz artykułów spożywczych – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Mieszkańcowi gminy Andrychów grozi kara pobawienia wolności do 2 lat.  Skradzione mienie zostało w całości odzyskane.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.