Straż odnotowała w ostatnich kilku godzinach kilka kolizji samochodów osobowych z dzikami. Uważajcie,
Sporo kolizji z dzikami na naszych drogach

Straż odnotowała w ostatnich kilku godzinach kilka kolizji samochodów osobowych z dzikami. Uważajcie, spotkanie z dzikim zwierzem na drodze, źle kończy się zarówno dla niego jak i samochodu.

W czwartek (22.09) tuż przed północą służby ratunkowe otrzymały infromacje o zderzeniu samochodu osobowego opel z dzikiem na ulicy Zjednoczenia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na miejsce zadysponowano zastępy strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Kalwaria Zebrzydowska oraz policję. Samochód został uszkodzony zwierzę nie przeżyło, kierowcy nic się nie stało.

W piątek (23.09) rano do podobnych zdarzeń doszło także w miejscowości Jaszczurowa (gmina Mucharz). Tu pecha mieli kierowcy mazdy i opla. Skończyło się podobnie: śmiercią zwierząt i uszkodzonymi pojazdami. Tu także interweniowali policjanci oraz strażacy zawodowi z JRG Wadowice i druhowie ochotnicy z OSP Jaszczurowa. Kierowcom i ich pasażerom nic się nie stało.

Taka historia  może przytrafić się każdemu, trzeba wiec uważać na drogach, zwłaszcza w okolicach lasów, gdzie na jezdnię może nam nagle wbiec zwierzę. Starcie jadącego ze sporą prędkością samochodu z taką przeszkodą na drodze zazwyczaj kończy się źle dla obu stron. W przypadku każdego potrącenia zwierzęcia warto wezwać policję czy Straż Miejską. Jeśli zwierzę jest martwe, mundurowi  wzywają firmę utylizacyjną. Jeśli jest tylko ranne, wzywany jest weterynarz.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 mika 2022-09-23 20:30
dzikow jest stanowczo bardzo duzo,przez jedna noc zryly cala lake 40 ar.powinni wystrzelac,robi a duze szkody ,poznym wieczorem nie mozna isc polnymi drogami bo laza cale grupy dzikow-strach w oczach
Cytować
0 #2 Bobo 2022-09-25 22:46
Co ty pieprzysz? One tu były wcześniej .
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.