Budowa ronda na krajówce przy skrzyżowaniu pod McDonald's w Andrychowie wchodzi w kolejny etap. Kierowc
Spore utrudnienia dla kierowców pod andrychowskim McDonald's

Budowa ronda na krajówce przy skrzyżowaniu pod McDonald's w Andrychowie wchodzi w kolejny etap. Kierowców jadących tędy czekają większe utrudnienia: zamknięto wjazd i zjazd w ulicę Biała Droga.

Pod koniec lipca rozpoczęły się pierwsze prace związane z budową ronda na leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Krakowskiej i Białej Drodze na andrychowskiej górnicy, pod McDonald's. Poi kilku tygodniach i po wykonaniu pierwszych prac ziemnych, asfaltowania, widać już pierwsze spore zarysy nowego ronda.

 

Prace przy jego budowie weszły w kolejny etap budowy drugiej części skrzyżowania i kierowców jadących tędy, zwłaszcza do popularnego fastfoodu czekają spore utrudnienia: w poniedziałek (19.09) zamknięty został zjazd i wjazd z krajówki na ulicę Biała Droga. Kierowcy chcący wpaść na burgera mają dojazd jedynie od niedawno otwartej po remoncie ulicy Batorego.

Budowa ronda warta około 3,5 miliony złotych, w całości opłacona jest przez właścicieli Galerii Andrychów. Firma Drogbud ze Spytkowic ma czas do grudnia tego roku na jej skończenie, ale najprawdopodobniej uwinie się z tym szybciej. Oprócz ronda, powstaną tu także  chodniki, przejścia dla pieszych, wysepki oraz elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego (bariery drogowe, bariery piesze).

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku została otwarta w pobliżu Galeria Andrychów. Nie da się ukryć, że jej uruchomienie a także restauracji McDonald's zwiększyło i tak już spory ruch na andrychowskiej Górnicy, mimo powstania i uruchomienia kilku dojazdów. Powstanie ronda łączącego leżącą w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Krakowskiej i ulicę Biała Droga na pewno usprawni ruch w tym miejscu i rozładuje potężne korki, które tworzą się zwłaszcza po południu i w weekendy, kiedy przejazd tędy to prawdziwa męka.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.