- Opublikowano: 31 lipca 2022, 14:20
- Komentarze: 11

Na skrzyżowaniu ulic Słowackiego, Mickiewicza i Gimnazjalnej w Wadowicach, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Interweniowały służby.
W niedzielę (31.07) około godziny 14:00 na skrzyżowaniu ulic Słowackiego, Mickiewicza i Gimnazjalnej w Wadowicach doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Oba pojazdy zostały mocno uszkodzone. Kierowca jednego z nich najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo.
na miejscu interweniował zastęp strażaków zawodowych z JRG Wadowice oraz patrol policji.
Ruch pojazdów w tym miejscu przez kilkadziesiąt minut był utrudniony. Mundurowi ustalają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność za kierownicą: z powodu padającego deszcze pogorszyły się warunki drogowe.

(MG)
(zdjęcia: Paweł, Jakub)
Komentarze
Ponadto kierunkowskazy w prawo a jedzie prosto !!! a nawt nie włanczają oto polska wlaśnie!!!
Od kiedy to wolno stać na skrzyżowaniu bez możliwości jego opuszczania
Życzę wobec tego wszystkiego dobrego, jak będziesz jechać od strony rynku, a przed Tobą będzie kierowca chcący skręcić w lewo, ale ponieważ z naprzeciwka będą jechać auta, to on na skrzyzowanie nie wjedzie. Jak kilka cykli świateł poczekasz, to zobaczymy, czy będziesz dalej takie mądrości głosić.
Słuchaj PAŁO - język polski jest piękny i należy go używać zgodnie z zaleceniami polonistów i tradycją oraz wszystkich tych , którzy piszą o jego historii i pochodzeniu słów , które wyszły z użytku na rzecz tzw. "nowoczesności językowej " np: narka , aboco , adaśki, AFH, Alien, Avanti i wiele podobnych , które zaśmiecają język polski. Wez się za naukę i zrozumiesz czy jest mowa polska . Znam człowieka , który jest rzadkością w śród Polaków , ale mówi pięknie staropolszczyzn ą . Można go słuchać godzinami , a ty ? Czym możesz się pochwalić ?
Racja dlatego:
Nie stawiamy spacji przed znakami interpunkcyjnym i, z wyjątkiem myślnika, nawiasu otwierającego oraz cudzysłowu otwierającego. Nie stawiamy spacji po wewnętrznej stronie nawiasów i cudzysłowów.
Poza tym: a uczże, a nie "a ucz że"; "Słuchaj PAŁO - język polski jest piękny i należy go używać zgodnie z zaleceniami polonistów i tradycją oraz wszystkich tych , którzy piszą o jego historii i pochodzeniu słów , które wyszły z użytku na rzecz tzw. "nowoczesności językowej " np: narka , aboco , adaśki, AFH, Alien, Avanti i wiele podobnych , które zaśmiecają język polski.". W tym zdaniu, fatalnym zresztą pod względem językowym, aż trzykrotnie użyto słowa "który" (zwrotu PAŁO nie komentuję, chyba nie trzeba...). "Wez się za naukę i zrozumiesz czy jest mowa polska ."...Pewnie miało być: weź się za naukę, a zrozumiesz, czym jest mowa polska. Nie "w śród", tylko wśród...I tak dalej, i tak dalej...