Półroczny Oliwier z Wadowic walczy z SMA1 - śmiertelną chorobą, która osłabia jego mięśnie. Potr
Mały Oliwier z Wadowic walczy z SMA1. Potrzeba 10 milionów złotych, pomóc może każdy

Półroczny Oliwier z Wadowic walczy z SMA1 - śmiertelną chorobą, która osłabia jego mięśnie. Potrzeba terapii genowej, która kosztuje 10 milionów złotych. Uruchomiono zbiórkę funduszy na leczenie.

Oliwier Koman z Wadowic urodził się 5 stycznie 2022 roku.  Wyczekany dla rodziców i starszych braci. Jego rozwój przebiegał książkowo. Nikt nie spodziewał się, że za kilka tygodni rodzice staną oko w oko ze śmiercią…

Po dwóch miesiącach chłopczyk  stracił możliwość podnoszenia nóżek, a jego rączki znacznie osłabły. Zaczęto rehabilitację, jednak nie przynosiła ona żadnych efektów. Wielu lekarzy mówiło, że Oliwier ma jeszcze czas, że jest taki malutki. Dopiero czwarty neurolog skierował niemowlaka na badania do szpitala z podejrzeniem SMA. Wyniki badań przyszły w dniu, w którym Oliwier skończył 6 miesiąc. Zamiast świętować, rodzice płakali: zdiagnozowano SMA1 – śmiertelną chorobę, która krok po kroku osłabia mięśnie, doprowadzając do najgorszego.

Dzieci z SMA bez leczenia po prostu umierają. Stan Oliwiera jest coraz cięższy. Każdy pobyt w szpitalu to dla dziecka z SMA śmiertelne niebezpieczeństwo. Za nim pierwsza infekcja, która zakończyła się ogromnymi problemami z oddychaniem. Przez problemy z przełykaniem i odkrztuszaniem lekarze musieli założyć sondę.

Mieliśmy inne plany i marzenia… Wspólne wakacje, pierwsze urodzinki, czas spędzony razem. Na Oliwiera czekał pokoik, w którym miał postawić swój pierwszy krok. Wszystko przepadło. Teraz liczy się tylko ta zbiórka, dzięki której będziemy mogli wyrwać mojego małego syneczka z objęć śmierci. Musimy działać jak najszybciej! Gdyby urodził się dwa miesiące później, dołączyłby do przesiewowych badań na SMA dla noworodków w naszym województwie. Los jednak chciał inaczej. Wybrał dla nas dłuższą i bardziej niebezpieczną drogę leczenia. Dlatego tak bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Wsparcia, które pozwoli Oliwierowi normalnie żyć, mieć szczęśliwe dzieciństwo z braćmi i bezpieczną przyszłość – pisze mama Oliwiera.

Oliwier potrzebuje najdroższego leku – terapii genowej. To walka na śmierć i życie. Tu liczy się czas!

Każdy kto chciałby pomóc, może to zrobić na portalu siepomaga.pl TUTAJ.

Trwają też licytacje na Grupie: Oliwer kontra SMA TUTAJ.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+22 #1 G 2022-07-09 21:44
Szczerze współczuję Rodzicom, w jakim kraju żyjemy ze na Rodziców spada trud zbierania takiej niewyobrażalnej kwoty, tylko chyba u nas w UE państwo nie refunduje leku, masakra...
Życzę zdrowia dla Oliwiera i Rodziców
Cytować
+12 #2 Pomóżmy 2022-07-12 19:51
Prawda jest taka powoli się uzbiera,trzeba nagłaśniać na portalach na Bayraktara do .... da się zbierać to pokażcie że jesteście Polakami pomóżcie rodzinie to nie jest maszyna to jest dzieciak
Cytować
+8 #3 Pomozmy 2022-07-23 20:42
Ukrainie to miliony panstwo wysyla a gdzie jest dla naszych ludzi pomoc.masakra czas aby to zmienic w naszym kraju
Cytować
+7 #4 DIVA 2022-07-27 20:29
DLA MAŁEGO OLIVIERA NIE MA CZASU, NIGDY NIE WIDZIAŁAM ŻEBY KTOŚ ZBIERAŁ TAK POTĘŻNĄ SUMĘ, STRASZNIE MI SZKODA TEJ KOBIETY,ŻE MUSI PROSIĆ OBCYCH LUDZI O POMOC BO DLA DZIECKA NIE MA PIENIEDZY,JAKBY M BYŁA W RZĄDZIE TO BYM Z TYM PORZĄDEK ZROBIŁA,NAWET DLA UKRAINKI Z DZIECKIEM MIESZKANIE ZALATWILI A TU BIEDNA pANI MUSI RZEBRAĆ
Cytować
+5 #5 Antonina 2022-10-08 19:59
Proponuje dogadać sie z jurkiem owsiakiem w sprawie małego oliwierka i zosi , ten pajac napewno dysponuje dużą gotówką, a nawet dogadać się że część pieniedzy rodzice tych dzieci oddadzą po jakimś czasie,bo jurek ma pieniądze ale udaje że nie ma.
Cytować
+3 #6 M27 2022-10-20 21:29
Pajac, nie pajac, ale może by pomógł...Też o tym myślałam.
Cytować
+1 #7 Ela 2022-12-15 08:51
To prawda mieszkańcom Ukrainy państwo pomaga a tym chorym dzieciom nie.Gdzie Wasze serca.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.