Kadet Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie Krzysztof Młocek w okresie oddelegowania do pracy na tereni
Młody strażak awansował za bohaterską postawę podczas pożaru domu w Stryszowie

Kadet Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie Krzysztof Młocek w okresie oddelegowania do pracy na terenie powiatu wadowickiego wyróżnił się ofiarną postawą podczas akcji ratowniczo-gaśniczej prowadzonej podczas pożaru w Stryszowie. Otrzymał za to awans na stopień starszego strażaka.

Jak poinformowała Centralna Szkoła PSP w Częstochowie, niedawno podczas apelu porannego komendant tej placówki bryg. Piotr Placek  wręczył awans na stopień starszego strażaka Krzysztofowi  Młockowi, kadetowi XXIII Turnusu Dziennego Studium Aspirantów PSP. Awans został przyznany za bohaterską postawę podczas prowadzonych działań ratowniczo–gaśniczych podczas pożaru w Stryszowie 5 grudnia ubiegłego roku.

W trakcie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych m. in. udzielał kwalifikowanej pierwszej pomocy wcześniej ewakuowanym z płonącego budynku oraz wyniósł butlę z gazem propan-butan. Jego postawa zasługuje na szczególne uznanie, tym bardziej że zdarzenie miało miejsce podczas pełnienia przez kadeta Krzysztofa Młocka pierwszej służby w podziale bojowym w JRG Wadowice – poinformowała Centralna Szkoła PSP w Częstochowie.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice oraz druhów ochotników z okolicznych OSP, w sumie 11 zastępów. Akcja gaśnicza z powodu gęstego dymu była utrudniona. Dwie osoby poniosły śmierć w zdarzeniu: 53-letni mężczyzna oraz 58-letnia kobieta, jego siostra. Trzecia osoba trafiła z obrażeniami ciała do szpitala.   Na terenie Holandii zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo dwóch kobiety i mężczyzny, oraz podpalenie domu w Stryszowie. To Mateusz R. - 32-latek ostatnio zamieszkujący na Śląsku i Piotr G. - 30-latek pochodzący z powiatu wadowickiego. sprawcy wraz z bratem jednego z nich - Patrykiem R. zostali zatrzymani w Groningen przez miejscową policję w ramach realizacji ich własnej sprawy kryminalnej.

Zobacz: Podejrzani o morderstwo dwóch osób w Stryszowie zatrzymani w Holandii

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.