W Kalwarii Zebrzydowskiej podobnie jak w innych miastach pojawiły się pojemniki  w kształcie serca na
W Kalwarii też stanęły serca na nakrętki. Pomogą bliźniakom wcześniakom z Podolan

W Kalwarii Zebrzydowskiej podobnie jak w innych miastach pojawiły się pojemniki  w kształcie serca na plastikowe nakrętki.  Dochód z ich sprzedaży trafi do  bliźniaków Marysi i Olusia z Podolan.

W Kalwarii Zebrzydowskiej podobnie jak w innych miastach pojawiły się pojemniki  w kształcie serca na plastikowe nakrętki.   Zainstalowano je na rynku obok postoju taksówek oraz przy magistracie od strony komisariatu policji.  Dochód ze sprzedaży zebranych w nich nakrętek  trafi do  bliźniaków Marysi i Olusia z Podolan w gminie Kalwaria Zebrzydowska.

Dzieci dzielnie walczą o każdy dzień swojego dzieciństwa, a nie jest to łatwe, bo wczesne pojawienie się na świecie naraziło oboje na poważne powikłania, wymagają stałej opieki i wielu kosztownych operacji by mogły normalnie funkcjonować w przyszłości.

Marysia i Oluś są cudnym rodzeństwem, wcześniakami które przyszły na świat już w 27. tygodniu ciąży jako małe okruszki, ważyły 595 g – Marysia – i 1095 g –Oluś. W akcje pomocy dla bliźniaków już wcześniej angażował się samorząd kalwaryjski i mieszkańcy gminy, to kolejna nasza akcja do, której przyczynili się sami mieszkańcy – mówi Tomasz Baluś z referatu Promocji Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej

W czwartek (4.03) burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej  Augustyn Ormanty, dyrektor CKSiT Andrzej Burdek i pracownicy magistratu  spotkali się z mamą bliźniaków, która mówiła o ogromnych kosztach związanych z leczeniem Marysi i Olusia, ale też dodawała że dzieci dają jej dużo siły i radości. Dodatkowo burmistrz  z własnej rezerwy przekazał 2 tysiące złotych,  z przekazanego wsparcia  zostanie współfinansowany turnus rehabilitacyjny dla rodzeństwa.

Marysia jest obecnie po operacji nóżki oraz po rehabilitacji pooperacyjnej. Operacja udała się pomyślnie lecz stopa nadal nie jest taka jakby chcieli lekarze. Marysia ma jak na razie protezę korygująca stopę. Pewnym jest, że Marysia późną wiosna/latem będzie mieć zabieg wyciągnięcia zespolenia z obecnej operowanej nogi i przy okazji operowana drugą nóżkę Przypuszczalny koszt z wcześniejszych doświadczeń około 300 tysięcy złotych. Marysia również będzie uczęszczać na turnusy rehabilitacyjne równolegle z Olusiem. Oluś jest po konsultacjach oraz kolejnym turnusie rehabilitacyjnym. Kolejny szykuje się w lutym i wtedy również zamiana ortez. Oluś jest kwalifikowany do operacji osteotomie derotującą. Operacja to koszt około 140 tysięcy złotych.
 
Olka i Marysię można wesprzeć, przesyłając środki pieniężne na konto naszego Funduszu Pomocowego: 80 1240 4650 1111 0010 7184 5718 – z dopiskiem: Olek i Marysia 11 Przekaż 1 % podatku wpisz w PIT: KRS 0000343690 cel szczegółowy 1%: „Marysia i Oluś Szostak”

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.