Schorowani państwo Suchytowie z Radoczy (gmina Tomice) pd lat mieszkają w wynajętym domu. Trzy lata te
Rodzina z Radoczy padła ofiarą oszustki. Potrzebują pomocy

Schorowani państwo Suchytowie z Radoczy (gmina Tomice) pd lat mieszkają w wynajętym domu. Trzy lata temu padli ofiarą oszustki, która pod pozorem pomocy przy wykupie budynku oszukała ich na 50 tysięcy złotych. Teraz mają na głowie komornika i windykatorów. Potrzebują pomocy.

Państwo Suchytowie z Radoczy (gmina Tomice) mieszkają w wynajętym domu. Oboje poważnie chorują. Pan Zdzisław choruje na stwardnienie rozsiane, a jego żona leczy się neurologicznie. Dwa lata temu pojawiła się możliwość wykupienia domu, ale pojawił się problem z pieniędzmi. Wówczas z pomocą przyszła znajoma, która zaoferowała pomoc w zarobieniu pieniędzy.

Pan Zdzisław zapożyczył się w różnych instytucjach finansowych na kwotę 50 tysięcy złotych. Znajoma miała pomnożyć pieniądze i oddać je rodzinie procentem. Niestety wszystko okazało się oszustwem. Komornik zajął większość ich i tak niewielkich dochodów. Dochodzi do sytuacji, gdy nie mają za co kupić lekarstw.

Zbiórkę dla małżeństwa na popularnym portalu zbiorka.pl zorganizowała właścicielka Jolanta Borek, znajoma małżeństwa. Liczy na to, że zebrane środki pomogą rodzinie w pokryciu kosztów utrzymania i leczenia. Spłata zobowiązań to zaś cel drugorzędny.

Sprawą zajęła się też telewizja Polsat, materiał w programie Interwencja można zobaczyć TUTAJ.

Pomóc dowolną kwotą można tutaj: https://zrzutka.pl/yunrge

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Gość 2021-02-23 10:41
Ta Pani nie jedną osobę oszukała.
Cytować
+4 #2 yanek 2021-02-23 10:44
ale jak komornik zajął? dostają na konto renty czy emerytury, ponad 2 tys zł miesięcznie jest kwotą wolną z zajęcia,
nie wiem... dostają np w sumie 2300 zł, 2 tys ma zostać a reszta na spłatę
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.