Synoptycy zapowiadają sporą wichurę w naszym regionie. Strażacy już interweniują w związku z usuwa
Synoptycy zapowiadają spory wiatr, strażacy już interweniują

Synoptycy zapowiadają sporą wichurę w naszym regionie. Strażacy już interweniują w związku z usuwaniem skutków silnego wiatru.

W piątek (22.01) sporo pracy mają strażacy w związku z usuwaniem skutków silnego wiatru. Rano interweniowali na ulicy Wspólnej w Sułkowicach (gmina Andrychów), gdzie usuwali konar zagrażający kierowcom. Podobna sytuacja zdarzyła się na Osiedlu Szafarze w Rzykach (również gmina Andrychów) gdzie drzewo przewróciło się na drogę i zablokowało przejazd.

W Andrychowie na ulicy Tkackiej silny wiatr uszkodził dach jednego z budynków.

Z powodu uszkodzeń wywołanych silnym wiatrem w niektórych miejscowościach powiatu wadowickiego (Roczyny i Nidek) część mieszkańców pozbawiona jest dostaw energii elektrycznej. Jak informuję Tauron, awarię mają zostać usunięte do wieczora.

Powiać może jeszcze przez kilka godzin, według prognoz, do piątkowego (22.01) wieczoru.

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 do 45 a w porywach do 80 km/h, z kierunków południowych - informują synoptycy z IMGW Kraków – informują meteorolodzy z IMGW Kraków.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.