W Barwałdzie Górnym (gmina Kalwaria Zebrzydowska) w wyniku zatrucia czadem zmarł starszy, samotnie mie
Czad zabił starszego mężczyznę w Barwałdzie

W Barwałdzie Górnym (gmina Kalwaria Zebrzydowska) w wyniku zatrucia czadem zmarł starszy, samotnie mieszkający mężczyzna. Ratownicy, mimo szybkiej interwencji, nie byli mu w stanie pomóc. Strażacy apelują o ostrożność w sezonie grzewczym.

W czwartek (15.10) służby ratunkowe interweniowały w jednym z domów w Barwałdzie Górny. (gmina Kalwaria Zebrzydowska) Doszło tam do zatrucia czadem mężczyzny w wieku około 70 lat. Został on znaleziony nieprzytomny na podłodze przy łóżku w pokoju ogrzewanym "kozą".

Po przybyciu strażaków na miejsce w pomieszczeniu stwierdzono jeszcze 409 ppm" – poinformował nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach.

Niestety, ratownicy nie byli w stanie już mu pomóc. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzn.

Strażacy apelują o ostrożność w sezonie grzewczym Najczęstsze typowe objawy zatrucia tlenkiem węgla to ból głowy, mdłości, wymioty, apatia, utrata przytomności. W celu uniknięcia sytuacji stwarzającej zagrożenie zatruciem nie należy ogrzewać pomieszczeń za pomocą kuchni gazowych, w pomieszczeniach w których występuje spalanie paliwa należy zapewnić skuteczną wentylację. Nie należy zatykać kratek wentylacyjnych w drzwiach do łazienki oraz od przewodów wentylacyjnych. Łazienki, w których występuje piecyk gazowy należy wyposażyć w czujnik czadu. To niedrogie urządzenie może uratować życie.

W przypadku podejrzeń zatrucia tlenkiem węgla należy niezwłocznie skontaktować się z pogotowiem ratunkowym lub strażą pożarną dzwoniąc na numery alarmowy  112.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Rafał Szczepański 2020-10-15 18:13
Hadesie bądź łaskawy dla zmarłego.
Jezu Chryste bądź łaskawy dla zmarłego podczas twego najchwalebniejs zego Sądu Ostatecznego. Amen
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.