Maj nie rozpieszczał pogodą, nawet spadł śnieg. Niestety początek czerwca również według prognoz
Burze i deszcz w naszym regionie

Maj nie rozpieszczał pogodą, nawet spadł śnieg. Niestety początek czerwca również według prognoz synoptyków nie napawa optymizmem: zapowiadają oni przelotne burze i deszcz.

Pogoda nie rozpieszczała w maju. Było zimno i deszczowo, w niektórych częściach powiatu spadł nawet śnieg. W ostatnich dniach zrobiło się nieco cieple, ale synoptycy nie mają złudzeń: początek czerwca będzie ciepły ale deszczowy i z burzami.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 5 do 15, lokalnie około 25 milimetrów, oraz porywami wiatru do 75 km/h – informuje synoptycy z IMGW Kraków.

Ostrzeżenie ważne jest do poniedziałku (8.06) więc raczej weekend pogodowo zapowiada się niezbyt atrakcyjnie w naszym powiecie...

Tradycyjnie już przestrzegamy, jeśli zostaniemy zaskoczeni przez wichurę poza domem najlepiej jest schronić się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów, tarasów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami. Silny wiatr może łamać gałęzie drzew, powodować utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawach energii elektrycznej.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.