Tylko w środę (3.06), na terenie powiatu wadowickiego, aż pięciu kierowców straciło prawa jazdy na
Piraci drogowi, kolizje. Niespokojny dzień na drogach powiatu wadowickiego

Tylko w środę (3.06), na terenie powiatu wadowickiego, aż pięciu kierowców straciło prawa jazdy na okres trzech miesięcy za brawurową jazdę w obszarze zabudowanym.  Nie obyło się także bez kilku kolizji. Policja apeluje o ostrożność i rozsądek za kółkiem.

Jak poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, w Babicy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującą seatem, która w terenie zabudowanym jechała z prędkością 102 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Z kolei w Stanisławiu Górnym mundurowi zatrzymali trzech nieodpowiedzialnych kierujących. Pierwszy z nich, kierowca samochodu marki kia, przekroczył dopuszczalną prędkość o 65 km/h, kierowca mercedesa poruszał się z prędkością 113 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h, natomiast u kierującej seatem policyjny miernik prędkości wskazał 101 km/h. Za dużo na liczniku miał również kierowca audi, który w Roczynach pędził z prędkością 102 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do  50 km/h.

Ponadto, w trakcie prowadzonej kontroli okazało się, że mieszkaniec województwa śląskiego posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony wyrokiem sądu, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei w Babicy, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który jak się okazało posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

W środę (3.06) nie obyło się także bez drobnych kolizji. W Andrychowie na ulicy Garncarskiej kierująca citroenem nie zachowała szczególnej ostrożności i najechała na tył samochodu marki dacia. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem. Kilka godzin później, tym razem na ulicy Mickiewicza w Andrychowie, kierujący pojazdem iveco nie zachował szczególnej ostrożności  w trakcie wykonywania manewru cofania i uderzył w latarnię, powodując jej uszkodzenie. Natomiast w Rokowie kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierującemu renault, czym doprowadziła do zderzenia pojazdów. Z kolei w Wadowicach kierowca fiata, w trakcie wykonywania manewru cofania, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w zaparkowanego hyundaia. Sprawca zdarzenia drogowego został ukarany mandatem.   

Wadowiccy stróże prawa apelują o większą uwagę i koncentrację kierujących. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych, naszego rozsądku i odpowiedzialności.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Boco 2020-06-04 14:51
Brawa dla policji
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.