W bmw zatrzymanym przez policjantów na ulicy Batorego w Wadowicach stwierdzono cofnięte wskazania liczn
Policjanci zatrzymali bmw z licznikiem cofniętym o ponad 103 tysiące kilometrów

W bmw zatrzymanym przez policjantów na ulicy Batorego w Wadowicach stwierdzono cofnięte wskazania licznika o ponad 100 tysięcy kilometrów!

We wtorek (2.06) na ulicy Batorego w Wadowicach, policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, podczas kontroli drogowej sprawdzili licznik kontrolowanego bmw.

Zatrzymany samochód miał cofnięty licznik o 103 744 km. W trakcie kontroli drogomierz wskazywał 287 307 km, natomiast po sprawdzeniu w systemie okazało się, że pojazd podczas ostatniego badania technicznego we wrześniu ubiegłego roku miał na liczniku znacznie więcej, bo 391 051 km – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach

Policjanci w trakcie prowadzonego postępowania będą ustalać w jakich okolicznościach powstała różnica we wskazaniach urządzenia pomiarowego i kto ponosi odpowiedzialność za tę niezgodność.

Przypominamy, że od 1 stycznia tego roku podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzają aktualny stan licznika i porównują go z danymi wprowadzonymi do systemu przez diagnostów wykonujących okresowe badania techniczne. Należy pamiętać, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów jakiekolwiek zmiany wskazań drogomierza w pojeździe mechanicznym bądź ingerencja w prawidłowość jego pomiaru stanowią przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 GTC 2020-06-04 11:37
Jak cofnięty licznik był w BMW, to wypada dać zdjęcie zegarów z tej firmy. Już nie musi być dany model, w ktorym zaistniał przypadek, ale chociaż producent. A nie licznik z Astry, Zafiry. Te 100 tys to żadna nowość. Nie takie buble przechodziły.
Cytować
+18 #2 marianno 2020-06-05 17:12
Pewnie kupił u młodego wadowickiego ''handlorza"" . Niech mu podziękuje.
Cytować
-1 #3 Cześ 2020-06-06 04:41
hmmm, coś mi się w tej matematyce tutaj nie zgadza...
no chyba, że nieprzeszedł badania, stacja naprawiała od września i ledwo co wyjechał go capli ;)
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.