Pada intensywny deszcz, co może spowodować przekroczenie przekroczeniem stanów ostrzegawczych rzek i p
Intensywne opady deszczu. Strażacy już interweniują

Pada intensywny deszcz, co może spowodować przekroczenie przekroczeniem stanów ostrzegawczych rzek i potoków jak i miejscowe podtopienia. Strażacy już interweniują w związku z zalaniami piwnic.

Instytut meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował o  zagrożeniu wezbrania rzek z przekroczeniem stanów ostrzegawczych drugiego stopnia w zlewniach Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy w Małopolsce w związku z intensywnymi opadami deszczu.

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia od 40 do 50 , a miejscami do 70 milimetrów – informują synoptycy.

Niestety strażacy już interweniują w związku z efektami sporych opadów. W Kalwarii Zebrzydowskiej przy ulicy Kolejowej doszło do zalania piwnic w kilku domach. Na miejscu działali strażacy zawodowi z JRG Wadowice oraz druhowie ochotnicy z OSP Kalwaria Zebrzydowska. Podoba sytuacja nastąpiła także w Targanicach (gmina Andrychów), gdzie wodę z zalanych domów wypompowali strażacy zawodowi z JRG Andrychów oraz OSP Targanice.

Padać ma do poniedziałkowego (1.06) poranka.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+9 #1 Wadowiczanin 2020-05-31 13:03
Jak do Suszy tak doleje
Cytować
+21 #2 Gościu 2020-05-31 13:37
Teraz będzie nowy pretekst do podnoszenia cen, jest susza, koronawirus, brak rąk do pracy,a teraz opady. Nawet jabłka ubiegłoroczne poszły w górę z powodu suszy.
Cytować
+3 #3 Apis 2020-06-01 05:31
Hihi to prawda, też nie mogę zrozumieć podwyżki zeszłorocznych jabłek...
Cytować
+1 #4 Driver 2020-06-01 16:01
Najlepiej jakby żądziły Platfusy te brukselskiej podpierdalacze to by się ludzie dowiedzieli które pół dnia dłóższe stają do swojego gniazda
Cytować
-1 #5 Marcin 2020-06-02 00:28
Cytuję Driver:
Najlepiej jakby żądziły Platfusy te brukselskiej podpierdalacze to by się ludzie dowiedzieli które pół dnia dłóższe stają do swojego gniazda


Oj, popraw ortografię, mistrzu...
Cytować
+1 #6 Driver 2020-06-02 18:39
Liczy się treść
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.